Bir Kıza Nasıl Çıkma Teklif Edilir?

 

Bir kıza duyguları anlatmak bazen dünyanın en zor işi haline gelebilir. Yüzünüz kızarmadan, bacaklarınız titremeden, sesiniz titreşmeden teklif etmenin sırlarını uzmanlardan öğrenip sizin için bu yazı dizisine aktardık. Teklif etmekte zorlanıyorsanız, kız arkadaşınıza nasıl teklif edeceğinizi bilmiyorsanız, arkanıza yaslanıp yazı dizimizi dikkatlice takip edin. Her sabah gördüğünüz, kalbinizin çarpmasına neden olan kıza kolayca açılmak için yazı dizimizi dikkatlice okuyun.

1- RAHAT OLUN: Kendinizi cesaretlendirip rahat olun. Aynanın karşısına geçip kendinizi sakinleştirin. Duygularınızı en güzel cümlelerle, rahat bir ruh haliyeti ile ifade etmelisiniz.

2- KENDİNİZİ MOTİVE EDİN: Ona yaklaşmak için kendinizi motive edin. Kendinizi ona doğru biçimde tanıtın. Etkileyici bir sohbet gerçekleştirin. Yerli yersiz şakalar yapmayın. Kadınlar eğlenceli erkeklerden hoşlanır. Eğlenceli olayım derken soytarılık yapmayın. Kişiliğinizden ve kendinizden taviz vermeyin.

3- FLÖRT EDİN: Ona direk teklif etmek yerine onunla bir süre flört edin. Böylece onun sizi daha yakından tanımasını sağlamış olursunuz.

4- İLTİFAT EDİN: Her kadın beğenilmekten hoşlanır. Sevdiğinize abartmadan iltifatlar edin. İltifatları içten ve samimi bir şekilde yapın.

5- DAVET EDİN: Sevdiğiniz kişi ile vakit geçirmek için imkânlar yaratın. Konsere, sinemaya, tiyatroya davet edin. Romantik bir yerde akşam yemeği yiyebilirsiniz.

6- ÖZGÜN CÜMLELER KULLANIN: Çıkma teklifini benimle çıkar mısın, sevgilim olur musun gibi klişe cümlelerle yapmayın. Özgün ve size özel cümlelerle duygularınızı ifade edin.

7- ÖZ VE NET OLUN: Duygu ve düşüncelerinizi lafı dolandırmadan, kısa ve öz cümlelerle anlatın. Ona ne kadar değer verdiğinizi, onunla vakit geçirmekten hoşlandığınızı ona hissettirin.

8- UYGUN ZAMAN KOLLAYIN: Çıkma teklifini uygun zamanda yapmalısınız. Sizi yeterince tanımadan yaptığınız teklife muhtemelen hayır cevabı alacaksınız. Bilinmeyen, tanınmayan şeyler insanlara her zaman ürkütücü gelmiştir. Niyetinizin ne olduğunu bilmediği, samimiyetinize inanmadığı, sizi yeterince tanımadığı için size hayır diyecektir. Sizi yeterince tanıması için ona zaman tanıyın. Onunla zaman geçirerek sizi tanımasını sağlayın.

9-KALİTELİ ZAMAN GEÇİRİN: Sevdiğinize duygusal olarak açılmadan önce onunla kaliteli zaman geçirin. Yanınızda mutluluk ve huzur buluyorsa, hayatında birisi yoksa size yeşil ışık yakacaktır. Onu mutlu edecek, ilgisini çeken alanlarda etkinliklere katılın. Kaliteli vakit geçirirken size alışmaya başlar. Yanınızda olmaktan mutluluk duymaya başladığı an artık ona teklif edecek kıvama gelmiş demektir.

10- KİBAR VE NAZİK OLUN: Teklif ederken güzel cümleler kullanın. Kibarlığı, nazikliği ve centilmenliği elden bırakmayın. Kibar ve nazik olurken yapmacık davranmaktan uzak durun. Samimi olmayan, yapmacık davranışları kadınlar hemen fark eder. İçten ve samimi olmaya özen gösterin.

11- SEVGİYİ DAVRANIŞLARINIZA YANSITIN: Bir kıza sevginizi göstermenin yolu illaki sözel olarak seni seviyorum demek değildir. Ona değer verdiğinizi hissettirmek, onu düşünmek, hassas olmak, seçimlerine saygı duymak, onun için fedakarlık yapmak, sıkıntısını gidermeye çalışmak, ona karşı sevgi dolu olmak, anlayışlı ve hoşgörülü olmak da ona seni seviyorum demenin başka bir versiyonudur. Davranışlarınızla, tavrınızla, bakışlarınızla, gülüşünüzle, dokunuşunuzla da ona sevginizi gösterebilirsiniz.

12- AŞIRI ŞİMARTMAYIN: Sevdiğinizin peşinden koşarsanız, ona hak ettiği değerden fazlasını verirseniz, ona kendisini prenses ve peri olduğunu hissettirirseniz bu durum size olumsuz olarak yansır. Duygularınızı abartısız cümlelerle anlatın. Sensiz yaşayamam, sen benim nefesimsin, benim en değerli hazinemsin gibi cümleler kullanmayın. Bu cümleler karşı tarafa vazgeçilmez olduğu imajını verir.

13- ÖZEL SORULAR SORUN: Teklif etmeden önce ona özel sorular sorarak onu yakından tanımaya çalışın. Size karşı olan duygularını bu özel sorularla ifade edebilir. Sizden hoşlanıp hoşlanmadığını, sizi nasıl algıladığını, sizin onun sevgilisi olma şansınızın olup olmadığını özel sorularla öğrenebilirsiniz.

14- CİNSELLİK KONUŞMAYIN: Kızlar ilişkinin ilk aşamasında cinsellik konuşulmasından hoşlanmaz. Teklif aşamasında cinselliğin gündeme gelmesi karşı tarafın sizi yanlış anlamasına neden olur. Bu yüzden cinsellik gibi tehlikeli bir konuyu daha tanışma aşamasında gündeme getirmeyin. Dokunmalar, temas etmeler, öpmeler ve içli bakışlar karşı tarafa negatif enerji yükleyebilir. Size ve sevginize bakış açısı değişebilir.

15- MADDİYATTAN BAHSETMEYİN: Kızla ilk tanıştığınız anda mal varlığından, zenginliğinizden, sahip olduğunuz paradan bahsetmeniz karşı tarafa itici gelir. Süslü ve pahalı hediyeler almayın. Bu durum karşı tarafa pahalı hediyelerle beni etkilemeye, beni satın almaya çalışıyor anlayışı yükleyebilir. Bu yüzden kızların yanında paradan bahsetmeyin. Hesap ödeme gibi durumlarda fiyat sormayın. Bahşiş verdiyseniz şu kadar bahşiş verdim demeyin. Maddiyatınızla ön plana çıkmaya çalışmayın.

16- ARACI KOYMAYIN: Duygularınızı ifade etmek için sevdiğiniz kıza bir arkadaşını aracı olarak göndermek yanlış olur. Bu durum karşı tarafa negatif olarak yansır. Kendi duygularını ifade edemeyen, pısırık ve içe kapanık biri imajını verir. Aracı koyduğunuz kişi sizi net olarak ifade edemeyebilir. Doğru cümleler kullanmadığı için teklifinize ret cevabı gelebilir.

17CESUR OLUN: Teklif ederken kendinizden emin olun. Heyecanınızı yenin. Olayı melodrama çevirmeyin. Teklif ederken karşı tarafın gözlerinin içine bakın. Kesinlikle gözlerinizi kaçırmayın. Teklifteki amacınızı net söyleyin. Sakın beni yanlış anlama gibi sözlerle cümleye başlamayın. Ondan ne kadar çok hoşlandığınızdan bahsedin. Onunla neden birlikte olmak istediğinizi, sizinle birlikte olursa onu nasıl bir hayat beklediğinden bahsedin.

18- DUYGULARINDAN EMİN OLUN: Teklif edeceğiniz kişinin duygularından emin olun. Size karşı bir şey hissettiğini düşündüğünüz an ona teklif edin. Henüz size karşı bir şey hissetmiyorsa, sizi yeteri kadar tanımıyorsa, onunla yeteri kadar vakit geçirememişseniz, duygularından emin değilseniz teklif işini biraz erteleyip onunla kaliteli zaman geçirmeye çalışın. Duygusal anlamda onu kıvama getirdiğiniz zaman teklifinizi edebilirsiniz. Teklif konusunda aceleci ve ısrarcı olmayın. Aceleci ve ısrarcı erkeklerin teklifleri genelde olumsuz cevaplanır.

19- ŞIK VE KARİZMATİK OLUN: Teklif edeceğiniz gün giyim, kuşam ve temizliğinize dikkat etmelisiniz. Karşısına paspal bir şekilde çıkmayın. Güzel kıyafetlerle, saçlar taranmış, sakallar kesilmiş, ayakkabı boyanmış, pantolon ve gömlekler ütülenmiş, parfüm sıkılmış, şık ve güzel elbiseler giyinmiş olarak çıkmalısınız. Sizdeki bu değişikliği fark etmesi cevabın evet olma olasılığını arttırır.

20ZOR DURUMDA BIRAKMAYIN: Teklifi yanlış yerde yaparsanız, teklif ederken onu utandırıp zor duruma sokarsanız teklifinize muhtemelen hayır cevabını verecektir. Gizliliğe önem verip herkesin içinde değil baş başa kaldığınız zaman teklifinizi etmelisiniz. Onunla aranızda bazı sırlar kalmalı. Yaşadığınız ilişkiyi her yerde anlatmayın. Onun anlattığı şeyleri ailesi de dahil olmak üzere kimseye anlatmayın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir