Erkekler Neden Aldatır

Erkekler bir çiçekle bahar geçmez dedikleri için mi yoksa aldatmayı bir alışkanlık haline getirdikleri için mi aldatır? Bu yazı dizimizde sizlere erkeklerin neden aldattığını anlatmaya çalışacağız. Erkeklerin neden aldattığını sizler için özel olarak araştırdık. Ulaştığımız sonuçları sizler için derleyip bir araya getirdik. Erkeklerin aldatma sebepleri şunlardır:
1- MONOTON YAŞAM: Eşiyle monoton yaşam süren erkekler, hayatlarına renk ve heyecan katmak için eşlerini aldatırlar. Evlilikte yaşama uygun davranmak önemlidir. Eşler cinsel istekleri azaldığında farklı zevk alanlarına yönelirler. Arkadaşlıklar hoşlanmayla başlar, sevgi ile devam eder, cinsellikle noktalanır. Bu aşamayı insan daha çok sıkça görüştüğü kişilerle yaşar.
2- MACERA ARAMAK: Evliliğinde sorun olmayan bazı erkekler macera olsun diye ellerini aldatırlar. Farklı renkler ve zevkler tatmak isterler. Kadının erkekle sadece cinsel duygularını tatmin etmek için birlikte olması, erkeğini duygusal yönden aç bırakması, erkeğine ilgi göstermemesi sonucu erkekler kendisine ilgi gösteren kadınlara yönelir. Eşlerinden görmedikleri ilgiyi aldattıkları kadınlarda bulmak isterler.
3- EGOSUNU TATMİN ETMEK: Kendisine ilgi gösteren bir kadınla egosunu tatmin etmek için birlikte olur.
4- ORTAK NOKTANIN OLMAMASI: Kadın ile erkek ortak bir noktada bulaşamazsa bu durumda ayrılık kaçınılmaz olur. Erkek spor programı, kadın magazin programı izlemek isterse, erkek pizza kadın hamburger yemek isterse ve bir noktada buluşamazlarsa zamanla bu farklılık evlilikte sorunların artmasına neden olur. Çiftlerin birlikte zaman geçirmemesi, aynı evde yaşayan iki yabancı gibi olması, zevklerin farklı olması, çiftlerin ayrı takılması aldatmayı tetikler.
5- YATAK UYUMSUZLUĞU: Yatakta istediğini alamayan erkek hırçınlaşır. Yataktan aç kalkan, cinsel istekleri yerine gelmeyen, cinsel yönden doymayan erkeklerin gözü dışarı kayar. Kadının erkeğin cinsel isteklerine cevap vermemesi, kadının cinsel isteksizliği, cinsel yaşamda hep kadının sözünün geçmesi, cinsellikte hep kadının arzularının tatmin edilmesi, erkeğin cinsel arzusunun görmezden gelinmesi, erkeğin cinsel yönden zayıf olduğunun yüzüne vurulması gibi durumlar erkeği aldatmaya iter. Kendini ispat etmek, cinsel arzularını doyurmak, cinsel doyum yaşamak için erkekler eşlerini aldatırlar.
6- DUYGUSAL BOŞLUK: Erkeklerin aldatmasında bir diğer sebep aşktır. Çiftler birbirlerine tutku ile bağlı değilse, evlilikte aşk yoksa erkek aşkı ve mutluluğu başka kadınlarda arayacaktır. Görücü usulü evliliklerde, çiftlerin birbirini sevmeden evlenmelerinde, yapılan mantık evliliklerinde, çiftler arasında yaş farkının fazla olması durumunda aldatmalar daha sık görülür. Evlilikte aşkın ve heyecanın kaybolması erkeği aldatmaya teşvik eder.
7- ÇOK SÖYLENMEK VE TARTIŞMAK: Gün boyu işten yorgun gelip evde huzur ve mutluluk bulmak isteyen erkeğin akşam hanımının sürekli söylenmesi, sürekli şikayetlerde bulunması, memnuniyetsizlik içinde olması ve erkeği ile sürekli tartışması evde huzursuzluklara yol açar. Bu durumda erkek kendisine ilgi gösteren, söylenmeyen, kendisini dinleyen ve anlayan bir kadın bulduğu zaman muhabbeti eşi ile değil o kadınla yapmaya başlar. Erkek huzur bulmadığı, mutlu olmadığı, ihtiyaçlarının giderilmediği kadın yanında bulunmak istemez.
8- İNTİKAM ALMAK İÇİN: Erkek duygusal yönden incinmiştir. Kadını tarafından gururu incinmiştir, kadını kendisine yeteri kadar ilgi göstermiyordur, eşine acı çektirmek, eşinden intikam almak için erkekler eşlerini aldatırlar.
9- TAVİZ VERMEK: Geçmişte sizi aldatan erkeğinizi affetmeniz, aldatma konusunda ona taviz vermeniz, erkeğinize mükemmel ve kusursuz olduğunuzu hissettirmeniz, çantada keklik olduğunuzu erkeğinize hissettirmeniz erkeğinize aldatma konusunda cesaret verecektir. Ne yapsam beni nasıl olsa bırakamaz deyip aldatma konusunda kendisinde cesaret bulabilir. Aldatma konusunda taviz vermeyip bu konuda dik ve kararlı durmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir