Eski sevgiliniz arkadaş kalmak istiyorsa anlamı nedir?

Sevgilinizden ayrıldığınızda nasıl hissediyorsunuz? Muhtemelen hisleriniz sizin onu terketmenize veya onun sizi terketmesine göre değişecektir. Genelde terkeden kişi hayatına devam eder ve terk edilen acılar içinde kalır. Peki hala arkadaş kalmak istiyorsa?

Eski sevgilinizi bir daha asla görmek istemediğiniz durumlar olmuştur. Sonunda özgürüm deyip dans etmişsinizdir. Ancak başka birisine karşı görme isteği ile dolmuş olabilirsiniz. Fakat onu görmek istediğinizde muhtemelen tekrar birlikte olmak istiyorsunuzdur.

Peki sizinle arkadaş kalmak isteyen eski sevgiliniz de aynı şeyi mi istiyor? İlişkiyi tekrar başlatmak mı istiyor? Belki de bir şans daha istiyor ve bu nedenle işleri yavaştan alıyor. Belki de sadece nezaket gösteriyor.

Başka bir insanın aklındaki şeyi bilmemek insanı zorlar ancak umutsuzluğa kapılmayın. Onun ne düşündüğüne dair size ipuçları verecek işaretler var.

Eski Sevgiliniz Neden Arkadaş Olmak İstiyor?

Hayattaki her şey gibi, bu işaretleri de bir bağlama oturtmanız gerekir.

Örneğin ondan ayrılırken çok mu kavga ettiniz? İki taraf da düşmanca mı yaklaştı? Eğer durum buysa, eski sevgiliniz barış elde etmek isteyebilir.

Ortak arkadaşlarınız var mı? Aynı çevreye mi sahipsiniz? Eğer öyleyse birbirinize denk gelme ihtimalinize karşı hayatı kolaylaştırmak istiyordur.

Ayrılık dostça mı oldu? Eğer öyle olduysa arkadaşlığınıza değer veriyor olabilir.

Ayrıca arkadaşlık konusunda attığı adımın size nasıl hissettirdiğini düşünmeniz gerekli. Onu bir arkadaş olarak mı görmek istiyorsunuz yoksa daha fazlasını mı umuyorsunuz?

Hayatınıza devam ettiniz ve onun bu planları bozmasına ihtiyacınız yok mu? Size hala ulaşmaya çalışması garip mi geliyor? Konu sadece o değil, sizin hisleriniz de önemli.

Eski Sevgiliniz Ayrılık Kararından Pişmandır

Sıcağı sıcağına pek çok şey söyleriz. Bu nedenle sevdiğimiz insanı incitmemiz ve sinirlendirmemiz mümkün. Genelde en sevdiğimiz insanları en çok kırarız.

Belki eski sevgiliniz söylemek istemediği şeyleri söylemiştir ve onları geri almak istiyordur. Bunun yerine arkadaş kalarak sonrasında tam bir özür dilemek istiyordur.

Belki de zaman geçti ve iyi bir ilişkiyi sona erdirdiğini fark etti ve size geri dönmek istiyordur. İlk tanıştığınızda kendini size adamaya hazır değildi ve ayrılıktan beri biraz değişti ve ikiniz için doğru zamanın şimdi olduğunu düşünüyordur.

Neyin yanlış gitmiş olduğunu düşünmeniz gerekiyor. Gerçekten bu kadar değişti mi? Gelecekte yine aynı problemleri yaşayacak mısınız?

Gerçek İlişkisini Bulana Kadar Bir Durak Olursunuz

Bazı insanlar kendi kendilerine yaşayamazlar. Bu nedenle açık bir ayrılık ve kaliteli yalnız zaman geçirmek yerine eski sevgilileri ile iletişimde kalırlar. Bu daha iyi birisini bulana kadar bağlanmaktır. Sizi duygusal destek için kullanıyordur ancak geriye pek bir şey vermiyordur.

Çünkü daha iyi birisini buldukları anda kaybolurlar. Sizin ona ihtiyacınız olduğunda yeni sevgilisiyle çok meşgul olacaktır.

Siz onun için bir duraksınız çünkü bu gerçek bir ilişki değil. Sizi hayatınıza kabul ediyor ancak onun şartları geçerli.

Kendinizi bu şekilde kullandırmayın. Eski sevgiliniz tekrar başlamak için ciddi değilse, onu terkedin.

Cinsellik İstiyordur

Duygusal ihtiyaçlar için kullanılmak ayrı bir şey ancak fiziksel ihtiyaçlar için de kullanılmak istenebilirsiniz. Eğer iki taraf da bunu istiyorsa sorun yok.

Ancak cinsel mevzuların tekrar sevgiye döneceğini düşünüyorsanız hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Eski sevgilinizin arkadaş kalmasının tek sebebi istediği zaman cinsellik yaşamak istemesi olabilir.

Çünkü bu tip bir cinsellikte genelde bağlılık kuralları olmaz. İkinizin de bir diğerini kullandığını düşünebilirsiniz. Ancak tekrar bir sevgilisi olduğunda ve sizi bıraktığında ne yapacaksınız?

Her Şeyi İstiyordur

Bazı insanlar duygusal bağa ihtiyaç duyarlar ancak tam bir ilişki de istemezler. Bazıları eski sevgililerini göz önünde tutmak isterler ve ayaklarını suya sokarlar ancak dalmak istemezler.

Eski sevgiliniz bu devam eden arkadaşlığı sizi kontrol etmek için mi kullanıyor? Nerede olduğunuzu sorup duruyor mu?

Tekrar ilişki istemiyor olabilir ancak hayatınızı hala kontrol etmek isteyebilir. Arkadaş kaldıysanız, sadakat olmadan sizin hakkınızda her şeyi bilmeye devam edecektir.

Hayatı bu şekilde yaşamaya gerek var mı? Bazen devam etmek için açık bir ayrılık gerekir.

Sizinle Arkadaş Olmayı Özlüyordur

Eğer arkadaş olarak başladıysanız ve daha sonra sevgili olduysanız, şimdi esas arkadaşlığınızı özlüyor olabilir. Belki de problemlerini açabildiği tek insan sizdiniz? Belki de tavsiye için daima size geliyordu?

Bir ilişki sadece cinsel bağdan oluşmaz ancak bu da elbette önemli. Her şey alışkanlıklar ile alakalı. Diğer insanla olan yaşamınız birbirine bağlanır. Yakın bağlar kurarsınız.

Bu yakınlığı kaybetmek yıkıcı olabilir. Bir yaşam tarzını kaybedersiniz. Sevgilinizi kaybedebilirsiniz ancak arkadaşınızı da kaybetmek istemezsiniz.

Ayrılıktan sonra eski sevgilinizle arkadaş kalmak nasıl hissettiğinize bağlı. Eğer size destek oluyorsa mükemmel. Ancak acı veriyorsa ardınızda bırakın.

Nötr Kalıyordur

Eski sevgiliniz arkadaş kalmayı önerdi ancak onu pek görmüyor musunuz? Muhtemelen arada bir arama veya mesaj gönderme oluyordur. Veya sosyal medyadan paylaşımlarınıza yorum yapıyor olabilir.

Eğer durum buysa, sadece barış ortamı oluşturuyordur. Karşılaşma veya drama istemiyordur. Herhangi bir çaba göstermeden bağlı kalmak için minimum eforu sarfediyordur.

Bunun bazı işaretleri var. Arama ve mesajlara dönmesi çağlar sürer. Başkası ile birlikte olmanız için sizi cesaretlendirir ve sizden flört tavsiyeleri alabilir.

En son sevgililerinden bahsedince sizi sinirlendirirlerse bunu umursamayacaklardır. Arkadaş olduğunuz için size herşeyi söyleyebileceklerini düşüneceklerdir. Fakat geri dönmeyi hiç düşünmeyeceklerdir.

Değişimden Korkuyordur

Bazı insanlar her şeyin aynı kalmasını isterler. Değişimi kaldıramazlar. Yani onlar için size bir arkadaş olarak sahip olmak ilişkinin bittiği gerçeğinden kaçınmalarını sağlayabilir.

Bu pek de şok edici değil. Ayrılıklar ruha ağır gelirler. Bazı insanlarda asla iyileşmeyecek yaralar açarlar. Ancak ayrılık ile başa çıkmak hayatın gerekli bir parçası.

Deneyimlerimizi bir karakter inşa etmek için kullanmaz, hayatımıza devam etmezsek, nasıl gelişebiliriz? Eğer eylemlerimizin sonuçlarına katlanmazsak aynı hataları yapar dururuz. Ayrıca hayatta kalıp devam etmeyi de öğrenemeyiz.

Unutmayın ki ardında bırakmaktan korktuğu için eski sevgiliyle arkadaş kalmaya çalışmak kimse için sağlıklı değildir. Eski sevgiliniz bu sebeplerden dolayı arkadaş kalmak isteyebilir ancak siz onunla arkadaş kalmak ister misiniz? Neden kalmamanız gerektiğine dair bazı sebepler şöyle:

Eski Sevgilinizle Arkadaş Kalmalı Mısınız?

Özgüveninize Yardımcı Olmaz

Ayrılığın bir sebebi vardır ve bu genelde o kişilere uygun olmamamızdır. Eğer ilişki düzeyinde geçinemiyorsak, arkadaş olarak nasıl görüşeceğiz?

Genelde sevdiğimiz insanlara karşı çekiliriz. Kendimizi özgüvenimizi arttırmayan insanlar ile çevrelemeyiz. İlişkinin bittiği veya zarar gördüğümüzün devamlı olarak hatırlatılması gerekmez.

İleri Gitmeyi Zorlaştırır

Arkaplanda eski sevgilimiz varken nasıl ileri gideceğiz? Mantıklı değil. İnsanlar hayatımıza doğal olarak girer ve çıkarlar. Bu insan doğasıdır. Tanıştığımız herkesle bağlantıda kalmamıza gerek yok.

Hatta hayatımızda sadece az sayıda bağlantıyı korumamızı öneren güçlü kanıtlar var.

Bu nedenle hayatınıza bir başkasını katmak için hazır olun. Geçmişteki başarısızlıkların bir hatırasını hala elinizde tutmak istiyor musunuz?

Onu Nasıl Unutabilirsiniz?

Eğer terkedilen kişi sizseniz, eski sevgilinizle bağlantıda kalmak çok çekici görünebilir. Aşkımızı kaybetmek istemeyiz. Ancak arkadaş olduklarında onları sonsuza kadar kaybetmezsiniz. Onunla konuşabilir, arada bir buluşabilirsiniz.

Bu bağlantı kırık kalbimizi yatıştırmaya yardımcı olabilir. Eski sevgilimize karşı hala bir bağlantımız vardır. Ancak bu bağlantı onları aşmamıza da engel olur. Eski sevgilimiz yakınlarda olursa asla konuyu kapatamayız.

Sık Sorulan Sorular

Eski sevgilinin arkadaş kalmak istemesi ne anlama geliyor?

Bunu istemesinin bir kaç sebebi olabilir. İlişkiyi kimin bitirdiğini ve arkadaş kalmanın kime fayda sağlayacağını düşünmeniz gerekli. Arkadaş kalmanız mümkün mü? Eski sevgiliniz tekrar birisiyle çıkarsa nasıl hissedeceğinizi düşünün. Cevabınız orada.

Sadece arkadaş kalmak istediğini nasıl bilebilirsiniz?

Sadece arkadaş kalmak istediğini gösteren bazı işaretler olacaktır. Yaşamak istediği yeni bir ilişkiden bahsedebilir. Sizden tavsiye alabilir. Ona yeni sevgilinizden bahsederseniz kıskanmaz.

Eski sevgili ile arkadaş kalmak uygun mudur?

Bazı durumlarda eski sevgili ile arkadaş kalmak normaldir. Ancak bunun çok eski ve artık hisler beslemediğiniz eski sevgililer olması gerekli. Ayrıca buluşmak da uygun olmayabilir ve sadece sosyal medya üzerinden iletişim kurmak daha iyi olabilir.

Sizi terkeden ancak arkadaş kalmak isteyen birisi ne anlama gelir?

Bunun pek çok sebebi olabilir. Bazıları değişimden korkar, bazıları cinsellik ister, bazıları hepsini ister. Ancak sadece arkadaş kalmak isteyebilecek yetişkinler de var.

Eski sevgili neden arkadaş kalmak ister?

Modern bir toplumda yaşıyoruz ve hepimiz için en iyi sonuç arkadaş kalmaktır. Kim drama ve çatışma ister ki? Bu nedenle eski sevgiliniz olgun bir insan olabilir.

Son Olarak

Eski sevgilinizle arkadaş kalma konusunda dikkatli olun. İyi bir fikir gibi görünebilir ancak tekrar birisiyle çıkmaya başlarsa nasıl hissedersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir