Evleneceğiniz Kadın Nasıl Olmalı

 

Hayallerinizi süsleyen kadını buldunuz mu? Bulduğunu sandığınız kadın size hayatı zindan etmesin? Acaba gerçekten doğru insanı buldunuz mu? Sizin için doğru insan kim? Doğru bir kadın hangi özelliklere sahip olmalı? Evlenilecek kadın hangi vasıflara sahip olmalı? Sizler için bu konuyu özel olarak araştırdık. Evleneceğiniz kadının şu vasıfları taşımasına özen gösterin:

 • GÜÇLÜ KADIN: Evleneceğiniz kadın güçlü olmalıdır. Mücadeleci bir yapısı olmalı kolay pes etmemelidir. İstediğini elde etmek için savaşmasını bilmelidir. Tuttuğunu koparan, ne istediğini bilen, istediğini almak için savaşmasını bilen, zorluklara karşı mücadele eden birisi olmalıdır. Erkekler güçlü kadınları severler. Güçlü kadınlar kendilerine güvenen bir imaj çizerler. Erkekler güzellik kadar güce de önem verir.
 • GÜZEL KADIN: Evleneceğiniz kadın güzel olmalıdır. Güzellik görecelidir. Herkesin güzel bulması değil sizin güzel bulmanız önemlidir. Evleneceğiniz kişiden hoşlanmanız gerekir. Güzel bulmadığınız bir kadından hoşlanmanız mümkün değildir. Güzel ve alımlı kadınlar erkeklerin her zaman ilgisini çekmiştir.
 • SEKSİ KADIN: Evleneceğiniz kadın seksi olmalıdır. Sizi heyecanlandırmalı onu arzulamalı, onunla birlikte olmak için can atmalısınız. Seksilik mini ve dekolte etek giymek değildir. Vücut hatları yerinde olmalıdır. Uzun boylu kadınlar genelde erkeklerin ilgisini çeker. Şişman ve göbekli kadınlar da erkeklere itici gelir. Vücut ölçüleri orantılı kadınlar seksi kadınlardır.
 • EĞİTİMLİ KADIN: Evleneceğiniz kişinin kültür düzeyi çok önemlidir. İlkokul mezunu bir kadın ile üniversite mezunu bir kadının hayata bakış açısı, çocuk yetiştirmesi aynı olamaz. Eğitimli kadınlar daha hoşgörülü olur. Eğitimli kadın sizi doldurabilir, size kendinden bir şeyler katabilir. Eğitimsiz kadına laf anlatmak zordur. İnatçı olur hatasını kabul etmez ve kafasının dikine gider.
 • AHLAKLI KADIN: Evleneceğiniz kadının ahlaklı olmasına özen gösterin. Dürüst olması, yalan söylememesi, harama bakmaması, namusuna önem vermesi, sözünde durması, nerde oturup nerde kalkacağını bilmesi gerekir. Büyüklerine saygıda kusur etmeyen, atanızı atası olarak kabul eden, misafirperver, yardımsever ve fedakar olmalıdır.
 • NAMUSLU KADIN: Alacağınız kadın namuslu olmalıdır. Sizinle evlendikten sonra gözü başka erkeklere kaymamalıdır. Namusuna dikkat etmelidir. Giyimine, kuşamına dikkat edip kendini kötü duruma sokmamalıdır.
 • TUTUMLU KADIN: Evleneceğiniz kadının tutumlu olması gerekir. Har vurup harman savuran, malın kıymetini bilmeyen, bulduğu gün hepsini yiyen, savurgan kadınlardan uzak durun. Bu tip kadınları mutlu edemezsiniz. Ne kadar verirseniz verin doyumsuz oldukları için verdiklerinizle yetinmeyecek, hep daha fazlasını isteyecektir.
 • İNANÇLI KADIN: Evleneceğiniz kadının inançlı olmasına özen gösterin. İnançtan kastımız sabah akşam namaz kılıp oruç tutmayı kastetmiyoruz. Allahtan korkması, helali haramı bilmesi, başkasının malına yan gözle bakmaması, el hainliğinin olmaması, namusuna önem vermesi gerekir.
 • UYUMLU KADIN: Evleneceğiniz kadının uyumlu olmasına dikkat edin. Dediğim dedik çaldığım düdük diyen, hep benim dediğim olacak diyen, hatasız olduğuna inan, hatasını kabul etmeyen, kendisini beğenmiş ve kibirli kadınlar size mutsuzluk getirir. Uyumsuz kadınlar her zaman maraz çıkartır. Onlarla anlaşmak ve orta yolu bulmak zordur.
 • BECERİKLİ KADIN: Evleneceğiniz kadının becerikli olmasına dikkat edin. Elinden hiçbir iş gelmeyen, kendini kasmayan ve her şeyi eşinden bekleyen kadınlar sizi mutlu edemez. Kadın ev işlerinde, yemek yapma, ütü yapma, temizlik gibi konularda uzman olmalıdır. Becerikli kadınlar size evde iş bırakmaz, her şeyin üstesinden gelirler. Beceriksiz kadınlar ise her şeyi sizden bekler.
 • TEMİZ KADIN: Alacağınız kadının temiz olmasına özen gösterin. Kişisel bakımını yapan, temizliğine dikkat eden kadın evini de kendini de çocuklarını da temiz tutar. Pasaklı kadınlar ise evlerini doğru düzgün temizlemez, çocuklarını sağlıklı büyütemezler. Hijyen kurallarına dikkat etmedikleri için evlerinde hastalık eksik olmaz.
 • BAKIMLI KADIN: Evleneceğiniz kadın bakımlı olmalıdır. Kendine dikkat etmeli, güzelleşmek için çaba göstermeli, kendini salıvermemelidir. Bakımlı olmak makyaj yapmak değildir.
 • ÇALIŞKAN KADIN: Evleneceğiniz kadının çalışkan olmasına özen gösterin. Verilen işi baştan savma yapan, işlerini sürekli erteleyen, özentisiz iş yapan, kendini yormayan, rahat kadınlar size mutluluk getirmez. Kadın çalışkan olmalı, evini çekip çevirmelidir.
 • AKILLI KADIN: Evleneceğiniz kadının akıllı olmasına dikkat edin. Kendi kararlarını kendi verebilen, başkasının dolduruşuna gelmeyen, başkasının aklıyla hareket etmeyen, ne istediğini bilen kadınları tercih etmelisiniz. Akıl yoksunu kadın sizi rezil eder. Hayatınızı çürütür size zor ve sıkıntılı anlar yaşatır. Başkalarının dolduruşuna gelip size hayatı zindan eder. Başkalarının aklıyla hareket edip canınızı sıkabilir.
 • CÖMERT KADIN: Evleneceğiniz kadının cömert olmasına özen gösterin. Cimri ve benmerkezci kadınlar size mutluluk vermez. Paylaşmayı bilmedikleri için ya da sevmedikleri için çocuklarını da cimri yetiştirirler. Çevrelerine yardımcı olmak istemezler. Sizin yardım etmenizi de engellerler. Cömert kadınların gönlü zengin olur.
 • TATLI DİLLİ KADIN: Evleneceğiniz kadın tatlı dilli olmalıdır. Onun sesi size ninni gibi gelmelidir. Sesini duymak sizi heyecanlandırmalıdır.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir