ABD’li ünlü ekonomistten Bitcoin için bomba varsayım

ABD’li ünlü ekonomist Peter Schiff Ethereum’dki zayıflığın Bitcoin’in çöküşünü ‘yüksek ihtimalli bir sonuç’ haline getirdiğini tabir etti. Bitcoin ise kısa mühlet 30.000 doların altını gördü, akabinde 31.000 doların üzerine tırmandı.

Bitcoin kısa müddetliğine birinci kere 30.000 doların altını gördü. 29.944 dolara kadar gerileyen Bitcoin buradan gelen reaksiyon alımlarıyla yine 31.000 doların üzerine tırmandı.

Kripto para zıtlığıyla tanınan ABD’li ünlü ekonomist Peter Schiff 30.000 dolar seviyesinin kıymetine dikkat çekti.

ABD’li ünlü ekonomist Peter Schiff Bitcoin’in 30.000 doları kalıcı olarak aşağı taraflı kırması durumunda ‘çöküş’ yaşayacağını ve 10.000 doların altını görebileceğini belirtti.

Schiff toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada 30.000 doların altına kalıcı bir halde düşmesi durumunda Bitcoin’in ‘büyük ihtimalle’ 10.000 doların altına gerileyeceğini belirtti.

‘ZAYIF ETHEREUM İHTİMALİ ARTIRIYOR’

Ethereum’un 2.400 dolarlık dayanağı kırdığına dikkat çeken Schiff “Ethereum’un 1.800 doları test etmesi mümkün. Şayet Ethereum 1.800 doları test ederse Bitcoin’in 30.000 doların ziyadesiyle altına inmeme ihtimali yok. Bu türlü bir düşüş beraberinde çöküşü getireceği için Ethereum’daki zayıflık Bitcoin’in çöküşünü yüksek ihtimalli bir sonuç haline getiriyor” değerlendirmesinde bulundu.

YATIRIMCILARA ALTIN TAVSİYE ETTİ

Peter Schiff bunun yanında Fed’in faiz artırımlarının resesyona yol açıp enflasyonu düşürmeyeceğini belirterek “Yatırımcılar bunu fark ettiğinde altın yükselecek” dedi.

Fed Lideri Jerome Powell’ın Fed’in şişirdiği ekonomik balon hakkında bir fikri olmadığını belirten Schiff “12 yılıdır para bedavaydı ve Wall Street’te daha evvel yapılmamış büyük kusurlar yapıldı. Enflasyonla çaba yeni bir finansal krize yol açacak” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.