Abdullah Avcı, Harika Kupa öncesi konuştu: Bugün futbolun gittiği nokta…

Posted by

Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Sivasspor ile oynayacakları Turkcell Muhteşem Kupa müsabakasının yeni döneme yeterli başlamak ismine çok pahalı bir maç olduğunu lisana getirdi.

Turkcell Harika Kupa Final karşılaşmasında Sivasspor ile karşı karşıya gelecek olan Trabzonspor’da teknik yönetici Abdullah Avcı ve kaptan Uğurcan Çakır basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Yeni dönemin herkese iyi olmasını dileyerek kelamlarına başlayan bordo-mavili grubun teknik yöneticisi Abdullah Avcı, “Samimiyet dürüstlük fair-playin olduğu çok az sakatlık olduğu futbolun uygunlaştırma gücünün herkse dokunduğu dönem olsun. Kupanın olduğu her yerde heyecan vardır, güç vardır. Harika Lig’i biz, Türkiye Kupası’nı Sivasspor aldı. Yeni dönem öncesi yeni kıssa yazmak için yüksek güç ile döneme başlamak için yarınki kupa Trabzonspor ismine da Sivasspor ismine da değerlidir. Bizim için çok pahalı bir karşılaşma. Önemli hazırlandık, planlarımızı yaptık. Bunun karşılığını topun oyunda daha fazla kaldığı bir oyun olarak alırız” halinde konuştu.

“GEÇEN YILDAN SONRA…”

Deneyimli teknik yönetici, hazırlık periyodunda geçen yıldan dersler çıkardıklarının altını çizerek, “Geçen sene şampiyonluktan sonra yeni bir öykü yazmak için neleri eksik yaptık neleri daha uygun hale getirebiliriz buna çalıştık. Son 15 senede çalıştığımda profesyonellerle çalışıp departmanlara ayırdık. Hem bize hem kadroya katkı sağladı. 2010’dan itibaren taçla ilgili hem savunma hem atakta çalışma yaptık. O kadar kıymetli olduğunu söylemiştim. Araştırmalar yaptık. Bilhassa Tomas Hoca tahlillerle bunu bize gösterdi. Duran toplarla da alakalı bu ünitesi ayıracağız. Bugün futbolun gittiği nokta bu halde. Teknoloji, bilim ve beslenme içindeki departmanlar ile yelpazenin genişlediği bir durum oluşturuyoruz ki en gerçek formda faydalanmak istiyoruz. Umarım yarın bunu uygulayıp hocaya karşı sonucunu alırız” açıklamasını yaptı.

UĞURCAN ÇAKIR: OLİMPİYAT STADI’NDA 2 KUPA KAZANMIŞTIK

Trabzonspor’un kaptanı kaleci Uğurcan Çakır ise “Olimpiyat stadında 2 tane kupa kazanmıştık. 2020’de Harika Kupa’yı kazanmıştık. Abdullah hocayla birinci dönem Başakşehir ile oynadığımız maçtı. Geçen sene de Harika Lig şampiyonu olduk, Üstün Kupa oynayacağız, heyecanlıyız. Hak ederek kazanmıştık. O anda hisler farklıydı. Yarın göreceğiz” sözlerini kullandı.

“SÜPER KUPA’YI KAZANMAK İSTİYORUZ”

İyi bir hazırlık devri geçirdiklerini anlatan Çakır, “Hazırlık devrini âlâ geçirdiğimizi düşünüyorum. Ortamıza yeni arkadaşlar katıldı. Onların ahenk sürecini hızlandırmaya çalıştık. Geçen dönem geride kaldı yeni gayeler var. En yakın maksat de Üstün Kupa’yı kazanmak istiyoruz” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.