Adaylarına oy çıkmamıştı: DSP’den ‘Dodurga’ açıklaması

Posted by

Nisan ayında yine belde statüsü kazanan Dodurga beldesinde 3 Temmuz’da belediye başkanlığı seçimi yapıldı. 8 adayın yarıştığı seçimde AK Parti’den Hasan Hüseyin Kaşıkçı, oyların yüzde 87’sini alarak belediye lideri oldu. DSP adayı Namık Kaya ise oy alamadı.

DSP Seçim İşleri, Medya ve İrtibat Başkanlığından sorumlu Genel Lider Yardımcısı Ejder Onursal, yazılı açıklama yaptı. Onursal, kamuoyunda DSP ve Belediye Lider adayları Kaya hakkında yapılan yakışıksız paylaşımlar üzerine açıklama yapılmasını gerek duyulduğunu belirterek, “Demokratik Sol Parti, Türkiye siyasetinde dün olduğu üzere bugün de vardır, yarın da var olmaya devam edecektir. Türkiye’ye değerli hizmetlerde bulunmuş ve bulunmaya devam edecek bir partinin ülkemizde yapılan bütün seçimlere katılması esasen siyasi parti olmasının gereğidir. Zira Demokratik Sol Parti olarak ülkemizin her köşesini ve her yurttaşını önemsemekte, onlara hizmet etmek için uğraş göstermekteyiz. Seçim öncesi DSP Başkanlık Konseyimizin aldığı karar doğrultusunda seçime girme kararı alınmıştır. Aday olarak partimize yıllarca hizmet etmiş, farklı vazifelerde bulunmuş, bu vazifeleri muvaffakiyetle yerine getirmiş o bölgenin insanı, Çankırı’nın Ilgaz ilçesinden olan Sayın Namık Kaya Belediye Lider adayı, Sayın Sabahattin Demirci de Belediye Meclis Üyesi adayı olarak belirlendi” dedi.

“İDDİALAR GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

Genel Lider Yardımcısı Onursal, seçimlere de rastgele bir seçmen taşımasına ve ikametgah değişikliğine gerek duymadan şeffaf bir halde katıldıklarını vurgulayarak, “Seçmenler Nüfus Müdürlüğünde kayıtlı daima oturdukları adreslerini bildirdikleri yerleşim yeri adresinde oylarını kullanmak zorundadır. Adayımız Sayın Namık Kaya bu yüzden Dodurga’da seçmen listesinde olmadığı için oy kullanamamıştır. Sayın Namık Kaya’ya yönelik ‘başka partiye oy verdi’ tezleri gerçeği yansıtmamaktadır, bu türlü bir telaffuz insaf hudutlarını zorlamaktadır. Meğer seçim bölgesi tekraren ziyaret edilmiş, seçim meydanları, parti bayraklarımızla süslenmiştir. Genel liderimiz bölgeyi ziyaret etmiş bölge halkıyla buluşmuştur. Beldede bir meydan konuşması da yapılmış, genel liderimiz halka hitap etmiştir. Demokratik Sol Parti’nin yerelde ve genelde tarımda, iktisatta ve farklı mevzularda tahlil tekliflerimizi paylaşmıştır. Belediye lider adayımız Sayın Namık Kaya da bölge meseleleriyle ilgili tahlil tekliflerini Dodurga halkıyla paylaşmıştır. Araştırıp soruşturmadan, bilgi sahibi olmadan yapılan yorumlar ve haberler toplumun ‘özgür basın’ yapısına olan inancını sarsacaktır” tabirlerini kullandı.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.