AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ‘Sevişirken soyunmayın’ diyen Akşit’i ağırladı

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, partisinin genel merkezindeki makamında ilahiyatçı Prof. Dr. Cevat Akşit’i ağırladı.

Kurtulmuş, Akşit’i kabulüne dair toplumsal medya paylaşımında “Hayatını sahih İslami bilginin gelişmesine vakfetmiş pahalı büyüğümüz Prof. Dr. Cevat Akşit hocamızı ağırlamaktan onur duydum” sözlerini kullandı.

‘ÇIPLAK SEVİŞMEYİN’, ‘KADINLAR DAYAK YER’, ‘LAİKLİK YAHUDİ OYUNU’…

AKP’li Kurtulmuş’un “Hayatını sahih İslami bilginin gelişmesine vakfetmiş” diyerek övdüğü, ilahiyat çalışmalarıyla bilinen Cevat Akşit, skandal kelamlarıyla hatırlanıyor. Akşit geçmişte Tv5 televizyonunda yaptığı bir konuşmada, “Cinsel münasebet esnasında afedersiniz eşeklerin yaptığı üzere büsbütün soyunmayın. Zira orada melekler vardır, siz soyunursanız melekler dışarıya çıkar, şeytan da odada tek kalır ve oluşacak çocukta şeytanın nasibi olur” demişti.

Cevat Akşit, TV 8‘de konuk olarak katıldığı Ramazan programında da regl periyotlarında oruç tutmayan bayanları gaye almış ve “O hayızlı bayanlar da biz tutmuyoruz diye sokakta bir şey yiyemezler. Dayak yerler ha bak. Dinen dayak yerler. Bâtın yesinler” diye konuşmuştu.

Akşit, 2018’de Superhaber‘e verdiği röportajda da “Laiklik, Musevinin oyunudur. Museviler laikliği hiç kabul etmedi lakin dünyaya kabul ettirdiler, kendileri fedakarlık etmiyor lakin milletleri kullanmak, birbirine düşürmek için yalnızca İslam’a değil hıristiyanlara da öyledir” sözlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.