Antalya’da karısını katlededen şahsa ağırlaştırılmış müebbet

Posted by

Antalya’da yaşayan 29 yaşındaki Mesut Öztürk, eşi Aslıhan Öztürk’ü boğarak vefatına neden oldu. Eşini canice katletmesinin akabinde kepçe ile gömen koca, daha sonra karısı hakkında kayıp müracaatında bulunmuştu.

Karısını öldürdüğünü kabul eden eş, ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası almıştı.Tutuklu sanık, Alanya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki beşinci duruşmasına çıktı.

Mahkemedeki duruşmada müşteki anne Cemile Koçak, baba Avni Koçak ve taraf avukatları hazır bulundu.

“Canavarca hisle tasarlayarak öldürdüğü kanaatindeyiz”

Mesut Öztürk (29) ise tutuklu bulunduğu Alanya L Tipi Cezaevi’nden Ses ve Manzara Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Müşteki avukatları savunmalarında, “Haksız tahrik indirimi almak için maktuleye yönelik ithamları kabul etmiyoruz. Birinci etapta eşinin kaybolduğunu söylemiş. Daha sonra eşinin kendisine hakaretler ettiğini, bu yüzden olayı gerçekleştirdiğini söylüyor. Canavarca hisle tasarlayarak öldürdüğü kanaatindeyiz. Bu türlü cezalandırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

“Durduk yere birini öldürecek insan değilim”

Lehine olan kanıtların dikkate alınması talep eden sanık Mesut Öztürk, “Bana karşı erkeklik onurumu kıracak kelamlar söyledi. Bir anlık kendimi kaybetmem sonucu bu olay yaşandı. Bu olaydan ötürü sizin karşınızda olduğumdan için özür dilerim. Durduk yere birini öldürecek insan değilim. Yaptığımla övünmüyorum. Karşı tarafın avukatları beni tanımadan, dinlemeden en ağır cezayı almamı, asılayım, öleyim istiyorlar. Çocuklarım felakete sürüklenecek, psikolojileri bozulacak. Ben cani bir insan değilim” tabirlerini kullandı.

Avukatının savunması

Müvekkilinin tasarlayarak eşini öldürmediğini lisana getiren sanık avukatı, “Tartışma sonrası ortada bir bekleme olmadan olay yaşanmıştır. Tasarlayarak olmamıştır. Keza olaydan bir saat evvel her iki tarafı gören bireye maktulün, ‘Yanına kalmayacak. Hesabını soracağım’ dediği ortada. Bu da tasarlayarak yapmadığını gösteriyor. Ortalarındaki tartışma nedeniyle haksız tahrik indirimiyle, duruşmadaki samimi yanıtlarının da dikkate alınması gerekiyor. Daha evvel müvekkilim boşanma davası açmış, aile büyüklerinin ortaya girmesiyle geri çekilmiştir” formunda konuştu.

Duruşmaya verilen müzakere ortasının akabinde mahkeme heyeti, sanığa eşe karşı taammüden öldürme kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpus cezası verdi.

“Çürüsün orada, çürüsün”

Alanya Adliyesinde görülen duruşma sonrası maktule Aslıhan Öztürk’ün annesi Cemile Koçak gözyaşlarına hakim olamadı.

Sanık Mesut Öztürk’ün gönderilmesini istediğini belirten anne Koçak, “Çocuklarla görüştürmüşler. Çocukları ‘Ben görüşmek istemedim, zorla görüştürdüler. Ben görüşmek istemiyorum’ diyor. Kızına, ‘Ben geleceğim Fatma’ demiş. Kızı da ‘Sen gelemeyeceksin’ demiş. Benim çocuğum 10 sefer mahkemeye verdi. ‘Bir daha dövmeyeceğim’ deyince geri çekildi. Benim çocuğum Alanya’da sığınma meskeninde bile 1 hafta kaldı. 2 sefer darp raporu aldı. Bunun ne pişmanlığı var? 6 senede bir insan konutuna bir ekmek getirmez mi? Yazıklar olsun ona. Çürüsün orada, çürüsün.” dedi.

Olayın geçmişi

20 Mayıs 2021 tarihinde Eşi Aslıhan Öztürk’ten haber alamadığını belirten Mesut Öztürk kayıp müracaatında bulundu. Polis takımları yaptığı incelemelerde teknik ve fiziki takibe aldıkları eşi Mesut Öztürk’ten kuşku duyarak soruşturmayı derinleştirdi.

Ekiplerin Konaklı Mahallesi’ndeki yaptığı güvenlik kameraları incelemelerinde Mesut Öztürk’ün eşini halıya sarılı vaziyette araca taşıdığı tespit etti. Bunun üzerine harekete geçen jandarma Mesut Öztürk’ü yakalayarak gözaltına aldı. Karakola götürülen Öztürk sözünde hatasını itiraf ederek, eşini gömdüğünü söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.