Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nda ilk gün tamamlandı

Romanya’da düzenlenen Avrupa 23 Yaş Altı Güreş Şampiyonası’nın ilk gününde yarı final mücadelesi veren 4 milli sporcu bronz madalya için yarın mindere çıkacak.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Bükreş’te şampiyonaya 55 kiloda çeyrek finalden başlayan Muhammet Emin Çakır, yarı finalde Ermenistan’dan Karapet Manvelyan’e kaybederek finale çıkma hakkını kaybetti. Muhammet Emin Çakır yarın bronz madalya mücadelesinde Sırbistan’dan Sabolc Losonc ile karşılaşacak.

Milli sporculardan 63 kiloda İsmail Culfa da yarı finalde Gürcistan’dan Giorgi Shotadze’ye yenilirken, yarın Polonyalı Mairbek Salimov ile bronz madalya mücadelesine çıkacak.

87 kiloda Muhittin Sarıçiçek ise çeyrek finalde Gürcistan’dan Achiko Bolkvadze’yi mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı. Milli sporcu Muhittin, yarı finalde Macaristan’dan David Losonczi’ye mağlup oldu ve yarın bronz madalya mücadelesinde Polonyalı Szymon Szymonowicz ile Ukraynalı Mykyta Alieksieiev müsabakasının galibiyle karşılaşacak.

Şampiyonaya çeyrek finalden başlayan 130 kiloda yarışan Hamza Bakır ise yarı finalde Ukraynalı Mykhailo Vyshnyvetskyi’ye mağlup oldu. Ay-yıldızlı güreşçi Hamza da bronz madalya müsabakasında, Azerbaycanlı Sarkhan Mammadov ve Romanya’dan Gean Ali eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir