Bir erkeğin annesine davranma şekli size nasıl davranacağını gösterir mi?

İlişki yaşadığınızda erkeğin size nasıl davranacağını hiç merak ettiniz mi? Veya uzun vadeli ilişkinizin başarılı olup sonsuza kadar saygı ve sevgi olacağını düşünüyor musunuz? Pek çok insan bunun cevabının kişinin annesine davranış şekli ile cevaplanabileceğini düşünüyor. Ancak gerçekte çok fazla değişken var çünkü anne çocuğuna karşı nazik miydi yoksa kötü bir anne miydi bilmiyoruz.

Annesiyle Yakın Bir İlişkisi Olan Erkekler

Eğer müstakbel eşiniz annesiyle yakın bir ilişkiye sahipse bu gerçekten iyi bir işarettir. Eğer annesi onu hep sevdiyse, ona sevgisini gösterdiyse ve onu desteklediyse, bunun ne kadar iyi bir his olduğunu bilecektir ve bunu başkalarına da geçirecektir. Bu nedenle romantik ilişkilerinde daha sevecen ve duygulu olacaktır.

Büyürken annesi ile olan ilişkisinde hep sevilmiş ve güvende hissettiyse, bir anne arama ihtiyacı da o kadar düşük olacaktır. Sevgi ve saygı için açlık duymayacaktır fakat çocukken güvende hissetmeseydi böyle olabilirdi. Aldatma ihtimali de daha düşük çünkü sevgi dolu bir ilişkinin ne kadar iyi olduğunu biliyordur ve bunu zora sokacak şeyler yapmaz. Bu sizin için de iyi haber. Annesini mutlu ediyorsa, muhtemelen sizi de mutlu edecektir.

Ancak buradaki küçük problemlerden birisi annesine çok yakın olan erkeklerin biraz fazla yakın olabilmeleri. Onu bir kaideye oturtabilir, bu nedenle hayatındaki en önemli kadın hep o olabilir. Bu çok tatlı görünse de ikinci planda kalabilirsiniz.

Annesi Onun İçin Hep Her Şeyi Yaptıysa

Erkeğiniz annesiyle iyi bir ilişkiye sahip olsa da eğer annesi onun için hep her şeyi yaptıysa bu ilişkiniz için olumsuz olabilir. Sizinle bir ilişki yaşadığında, annesi gibi davranmanızı bekleyebilir. Buradaki temel problem, bunu muhtemelen birlikte yaşayana kadar anlamayacak olmanızdır. Birlikte yaşadığınızda, sizin ev işlerini yapmanızı bekleyebilir, yemek yapmanızı isteyebilir ve çamaşırları da yıkarsınız. Daha sonrasında kendinizi “ben senin annen değilim, kendin yap” derken bulabilirsiniz.

Hayatı boyunca işlerini annesi yaptığı için bunları sizin yapmayacak olmanızı anlamlandıramaz. Bu durumda onu suçlamak yersiz olur çünkü yetişme tarzı bu olmuştur. Ancak buna katlanmak zorunda da değilsiniz. Bir noktada o da kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenmelidir.

Erkek Annesiyle Yakın Bir İlişkiye Sahip Değilse

Bazen ebeveynlerimiz iyi insanlar olsalar bile onlara karşı güçlü bir bağ hissetmeyebiliriz ve bu nedenle bu duruma göz atarak aşk dünyasına adım atan erkeği bir görelim. İlk olarak, annesiyle yakın olmamasının pek çok sebebi olabilir. Daha fazla rol oynayan bir baba ile büyümüş olabilir, aralarında bir yakınlık sezmemiş olabilir, annesi onu büyütürken çok sevgi göstermemiş olabilir. Burada kötü bir annesi olan erkeklerden bahsetmiyoruz, o başka bir başlıkta olacak.

Bu nedenle bir erkek annesi ile yakın değilse, sebebi ne olursa olsun, bunun anlamı kadınlardan gelecek sevgiye alışkın olmayacağıdır. Bu nedenle kadının sevgisinden dolayı utanıp kaçabilir ve bilinmeyenden korktuğu için romantik ilişkilerden uzak durabilir. Bir kadının aşkına karşı nasıl davranması gerektiğini bilmeyebilir çünkü daha önce bunu yapmamıştır.

İşler diğer yönde de olabilir. Bir kadınla bağ kurma deneyimini yaşayınca bunu çok sevebilir. Rastgele, seçici olmayan bir şekilde ilişkiler yaşayabilir çünkü daha önce sevgi yaşamamıştır ve bunu keşfetmek ister.

Annesi Tarafından İstismar Edilen Erkekler

Gençken annesi tarafından istismar edilen erkeklerin sahip oldukları travmalar nedeniyle bunun üstesinden gelmek zor olabilir. Bu fiziksel bir istismar da olsa, duygusal da olsa, aklı karışmıştır ve bu durum onun kadınlarla ilişkilerini de etkiler.

Annesi tarafından istismar edilen erkekler kadınlara karşı nefret duyabilirler çünkü her kadının anneleri gibi olduğunu düşünürler. Çünkü çocukken rol model olarak ebeveynlerimize bakarız. Bu nedenle annesinin ona davranma şeklinin tüm kadınların erkeklere davranma şekli olduğunu düşünebilir. Bu da gelecekteki hayatında kadın düşmanı olmasına sebep olabilir.

Bu tip bir kişilik muhtemelen kadınları, özellikle de ona yakın olanları hep küçük görecektir. Bu yüzden ilişkide olduklarında partnerleri için toksik bir ortam oluşturabilirler. Bununla başa çıkılmazsa, yaşam boyu sürdürebilirler.

Annesi Tarafından İhmal Edilmiş Erkek

Bu durumda anne onu büyütürken ya çok çalışmıştır, ya ebeveynler ayrılmıştır ve bir ebeveyni ile yaşaması gerekmiştir ya da annesi onu terk etmiştir. Bir diğer açıklama ise madde bağımlısı olan annelerin ihmalleridir ve sandığınızdan daha yaygın bir durumdur.

Bu tip erkekler onlara tekrar sevgi verecek birisini ararlar. İlişkisine dair veya kendisine dair güven duymayacaktır çünkü terk edilmekten ve ihmal edilmekten korkar. Fazla aciz ve takıntılı olabilir ancak esasen beyni onu geçmişte olanlardan korumak istiyordur.

Bir erkek annesine nasıl davranıyorsa size de öyle davranır mı?

Bunun bir erkeğin size nasıl davranacağına dair iyi bir belirteç olduğunu söyleyebilirim. Eğer annesine karşı nazik ve dikkatli ise, muhtemelen size de öyle olacaktır. Eğer annesinden nefret ediyorsa, kadınlarla olan bu geçmiş deneyiminden dolayı sizi de yok etmek için çaba gösterecektir.

Ancak çok fazla istisna var ve bu nedenle sadece bunu okuyarak yola çıkmayın. O kişiyi düşünmeniz ve onun annesi ile deneyimini dikkate almanız gerekli. Örneğin, dünyada annesini çok seven ancak fiziksel olarak sizi istismar edebilecek erkekler var. Çok çalkantılı bir çocukluk yaşayıp size iyi davranmak için elinden geleni yapan erkekler de var.

Her şey kişiye bağlı ve onun olaylarla nasıl başa çıktığı ile alakalı. Fakat genel olarak annesine davranma şekli size nasıl davranacağının iyi bir işareti olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*