Boey, Fransa için Kamerun Ulusal ekibini reddetti

Posted by

Galatasaray’ın genç sağ beki Sacha Boey, çok uzun yıllar konuşulacak bir muvaffakiyet öyküsünün altına imzasını atıyor. Dönem başında büsbütün gözden çıkarılan ve kendisine ekip bulması istenen genç yıldız, Avusturya kampına götürülmemiş ve teknik yönetici Okan Buruk’un talimatıyla rezerv kadroyla bir arada antrenmanlara başlamıştı.

EN UYGUN SAĞ BEK OLDU

Ancak yeni transfer Leo Dubois ve Omar’ın sakatlığı sonrası sürpriz bir formda kadroya dönen Boey her maç yükselen bir performans ortaya koydu. Şu anda ligin en uygun sağ beki durumuna gelen ve taraftarların sevgilisi olan Fransız yıldızla ilgili flaş bir gelişme daha yaşanıyor.

Geçtiğimiz dönem ulusal grup tercihini Kamerun’dan yana kullanmaya karar veren Boey, önünde Dünya Kupası’nda oynama fırsatı olmasına karşın herkesi şaşırtan bir karar verdi. 22 yaşındaki futbolcu, Kamerun ismine oynamaktan vazgeçti.

Bu flaş kararın ardında yatan neden ortaya çıktı. Alınan bilgilere nazaran Fransa Ulusal Kadrosu’nun yetkilileri Sacha Boey’u telefonla aradı.

GENİŞ HAVUZDA!

Yapılan görüşmede Boey’a, teknik yönetici Didier Deschapms’ın performansını takip ettiği iletildi. Bu kıymetli gelişme sonrası da Fransız futbolcunun Kamerun’un teklifini geri çevirdiği öğrenildi. Boey’un şu anda Fransa’nın sağ bek durumundaki geniş oyuncu havuzuna dahil edildiği belirtiliyor.

– Fanatik

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.