Boşanmak isteyen eşini öldürmek için oğlunun doğum gününe çağırmış

Posted by

Mersin’de boşanma etabındaki eşi Murat Karaman (35) tarafından tabancayla öldürülen Dilek Karaman’ın (34), cinayetin işlendiği meskene kocası tarafından, oğlunun doğum günü için çağrıldığı ortaya çıktı.

Yenişehir ilçesinde özel bir hastanede laborant olarak çalışan Dilek Karaman, eşi Murat Karaman’dan boşanma davası açıp, farklı konutlarda yaşamaya başladı. Dava sürerken Murat Karaman, 9 Eylülde Dilek Karaman’ı, oğlunun doğum gününe çağırdı.

Dilek Karaman, oğlunu görmek ve almak için Murat Karamanın Karacailyas’taki meskenine gitti. Bu sırada konutundan aşağı inen Murat Karaman, yanındaki tabancayı çekip, araçtan inen Dilek Karaman’a 3 el ateş etti. İhbar üzerine adrese polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Sıhhat takımının yaptığı denetimde Karaman’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

Dilek Karaman’ın cenazesi, otopsi süreçlerinin akabinde hastane morguna kaldırıldı. Murat Karaman ise polis gruplarınca yakalanıp, gözaltına alındı. Dilek Karaman’ın ailesine teslim edilen cenazesi, Silifke ilçesinde toprağa verildi. Cinayetin akabinde gözaltına alınıp, adliyeye sevk edilen Murat Karaman da çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

‘ARAÇTAN İNER İNMEZ ATEŞ EDİYOR’

Ailenin avukatı Sahra Düzgün Tucel, son derece üzücü bir durumla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Müvekkilim daha evvel de tehditler almış lakin ziyan vermesinden korktuğu için eşinden şikayetçi olmamış. Bu ansızın meydana gelen cinayet değil.

Şüpheli cinayeti daha evvelden planlayarak gerçekleştirmiştir. Cinayeti gerçekleştirirken de şimdi anne bakımına muhtaç 4 yaşındaki oğlunu kullanıyor. Çocuğunu görmeye gittiğinde, araçtan iner inmez direkt ateş ediyor. Şüphelinin en ağır cezayla cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız. Boşanma davası içerisinde velayet talebimiz mevcut” dedi.

KARDEŞİM KONUTA GELMEDEN EVVEL TABANCASINI HAZIRLAMIŞ

Murat Karamanın kardeşini öldürmeden evvel cinayeti planladığını söyleyen Dilek Karaman’ın ağabeyi İsmail Göktaş, şöyle devam etti:

Kardeşim 12 sene evvel evlendi. Evliliği boyunca sıkıntılar yaşandığını bize aktarıyordu lakin her şeyi anlatmıyordu.  Fiziki ve ruhsal şiddete maruz kalıyordu. Annesinden kalan bir miras problemi vardı, bu nedenle daima para istiyordu. Oğluyla tehdit ediyordu. Ablamı arayıp Dileki öldüreceğim sizden biri karşıma çıkarsa onu da öldürürüm demiş. Olay günü kardeşim doğum günü olan oğlunu almak için şahsın konutuna gidiyor.

Kardeşim can güvenliği olmadığı için tek gitmek istemiyor.  Bu yüzden komşusu ile birlikte gidiyor. Kardeşim aşağıda şahsın çocuğu getireceğini düşünürken bir anda kurşunların amacı oluyor. Kardeşim gelmeden evvel aslında tabancasını hazırlamış. Kardeşimi görür görmez hiçbir şey söylemeden direkt 3 el ateş edip öldürmüş. Çok üzgünüz. Ablamızın kanı yerde kalmasın. En ağır cezayı alsın dedi.

“KARDEŞİM İŞE YALNIZ GİDİP GELEMİYORDU”

Kardeşinin son 2 ayda can güvenliği olmadığı için işe gidiş gelişinde yanında daima birilerinin bulunduğunu belirten Karaman’ın başka ağabeyi  Şaban Göktaş ise, Kardeşimizi toprağa verdik fakat geride evladı kaldı. O bize kardeşimizden emanet. Şu an karşı tarafın yanında kalıyor. Can güvenliğinden kuşku ediyoruz, devlet muhafazasına alınmasını istiyoruz. Bu sıradan bir arbede ile meydana gelen cinayet değil. Bu planlı, tasarlanarak yapılmış bir cinayet diye konuştu. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.