Caddebostan Kıyısı’nda 281 kilogram atık toplandı

Posted by

Her yıl eylül ayında 100’den fazla ülkede, Memleketler arası Kıyı Temizleme aktifliği düzenleniyor. Kampanyanın Türkiye koordinatörlüğünü üstlenen TURMEPA eş vakitli İstanbul, Antalya, Fethiye ve Samsun’da paklık yaptı.

8 BİN 200 SİGARA İZMARİTİ…

Etkinliğin İstanbul ayağı Caddebostan Kıyısı’nda gerçekleştirildi. Kurumsal iştirakin yanı sıra farklı yaş ve meslek kümelerinden yaklaşık 300 istekli, kıyı paklığı için bir ortaya geldi. Aktiflikte 1 saat içinde plastik, metal, kâğıt ve cam başta olmak üzere yaklaşık 281 kilogram atık ve 8 bin 200 sigara izmariti toplandı.

DENİZ VARSA HAYAT VAR”

Etkinliklerle deniz kirliliğine dikkat çekmeyi ve deniz temizliğinin değeri konusunda toplumsal farkındalık oluşturmayı hedeflediğini söyleyen TURMEPA yöneticisi Dağhan Mehmet Yazıcı, “Aldığımız iki nefesten birini sağlayan denizlerimize sahip çıkmak için yaptığımız çalışmaların, gerçekleştirdiğimiz projelerin en büyük motivasyonu olan gönüllülerimizle birlikte çok daha uygunlarını yapacağımıza inanıyoruz. Daha sürdürülebilir ve daha mavi bir gelecek için bu birlikteliği artırarak devam ettirmeliyiz. Her vakit söylediğimiz üzere ‘Deniz varsa hayat var’. Birebir anda birçok ülkede kıyı paklığı yapılıyor. İstekli olarak gelen vatandaşlarımız kıyılarımızda her türlü atığı uzaklaştırmak için topluyoruz” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.