CANİK, yerli ve ulusal eserlerini TEKNOFEST’te sergiliyor

Posted by

Dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteriyor.

SYS Kurumsal İletişim ve İş Geliştirme Müdürü Gençay Gençer, SFx RIVAL ile bu yıl “silah dünyasının Oskar’ı” olarak bilinen The Industry Choice Awards-ICA’da yılın tabancası mükafatını aldıklarını söyledi.

CANiK’in son 6 yılda 4’üncü defa bu mükafatı aldığına işaret eden Gençer, “SFx RIVAL, bir yarış tabancası, kusursuz bir tetik düzeneğine sahip. Atıcılar çok süratle formda silahlarını kullanabiliyor. Yarış ortamında performansın, suratın ve isabetliliğin öne çıktığı ortamda silahın performansı yerini buluyor.” dedi.

“Silah estetik anlamda da tam bir şaheser”

Gençer, CANİK’in geçen yıl kolay sökülebilir gövdeye geçtiğini, SFx RIVAL’de de bu özelliğin olduğunu belirterek, “Dış görünüşü çok estetik. Dünyanın en ünlü tasarımcılarıyla çalışıldı. Silah estetik manada da tam bir şaheser. Bu silah yüklü olarak yarış ve hobi atıcılığı silahı. Taktik bir silah değil. Üzerindeki gez ve arpacığı modifiye ederek, ilgili aksesuarları alarak taktik bir silaha da olağanüstü çevrilebilir.” diye konuştu.

CANiK, 2017’de TP9 SFx, 2019’da TP9 SEÇKİNE COMBAT ve 2020’de TP9 SEÇKİNE SC ile de yılın tabancası mükafatını kazanmıştı.

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.