CHP’li 11 belediyenin ‘Türk Hava Kurumu uçaklarını tamir edeceğiz’ vaadi palavra çıktı

Posted by

Geçtiğimiz yıl ülke genelinde 15’i büyük olmak üzere 299 orman yangını çıktı. 28 Temmuz-13 Ağustos ortasındaki yangınlarda yaklaşık 140 bin hektar ormanlık alan ziyan gördü.

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın çalışmalarıyla orman yangınlarında ziyan gören bölgelerde yaralar tek tek sarıldı. Ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Denizli, Muğla, İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Kütahya ve Antalya başta olmak üzere ziyan gören alanlar doğal gençleştirme ve ağaçlandırma prosedürüyle tekrar yeşillendirildi. Öte yandan yangınlarda konutları ziyan gören vatandaşlar için yeni meskenler inşa edildi.

Türkiye, orman yangınlarıyla uğraş ederken provokasyon peşinde olan muhalefet, yangınlardan hükümeti sorumlu tutmuştu. Türk Hava Kurumu uçakları üzerinden provokasyon yapan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, uçakların bilhassa uçurulmadığını öne sürmüştü. CHP başkanı bu savının akabinde ise “Şu anda çalıştırılabilir durumda bir uçak yok.” diyerek kendisiyle çelişmişti.

KILIÇDAROĞLU CHP’Lİ BELEDİYELERE MİSYON VERDİ

Kılıçdaroğlu, daha sonra ise uçamayacak durumda olan uçakları işaret ederek “Bu sorunu CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Lideri çözer. 11 lider bir ortaya gelip 4-5 milyon dolar verebilir” diyerek topu CHP’li belediye liderlerine atmıştı.

EKREM İMAMOĞLU: SARFİYATLARI BİZ KARŞILAYACAĞIZ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasının akabinde toplumsal medya hesabından CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Lideri ismine açıklama yapan İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, “Ülkemize büyük hizmetleri olmuş olan bu kurumumuzdaki yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme masraflarını, 11 Büyükşehir Belediye Lideri olarak karşılamaya hazır olduğumuzun altını çizeriz.” açıklamasında bulundu.

İMAMOĞLU KELAMINI TUTMADI

Mevzuya ait daha sonra gazetecilere değerlendirmede bulunan İmamoğlu, 11 belediyenin tüm imkanlarıyla seferber olacağının altını çizdi. Fakat İmamoğlu öncülüğünde Türk Hava Kurumu’na bağışta bulunma kelamı veren 11 CHP’li belediye, aylar geçmesine karşın hususa ait tek bir adım atmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.