Denizbank’tan sıfır stopaj avantajlı kur korumalı Yuvam Hesap

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından başlatılan, döviz tevdiat hesaplarının TL’ye dönüşümünü desteklemeye yönelik uygulamalar kapsamında DenizBank, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için yeni mevduat ürününü hayata geçirdi.

Yuvam Hesap; yurt dışında yerleşik müşterilerin USD, EUR ve GBP mevduatlarının DenizBank’a transfer edilip, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası kurları üzerinden Türk Lirası’na çevrilmesiyle, üç aydan başlayan vade seçenekleriyle açılıyor.  

“Ülkemizin tasarruf hacminin yükselmesine katkı sunuyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan DenizBank Bireysel ve Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Oğuzhan Özark, “DenizBank olarak halihazırda yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarımıza yönelik Gurbetçi kampanyamızı düzenli olarak yürütmekteydik. Şimdi Yuvam hesap ile döviz birikimlerini güvenceli ve kazançlı bir sistemle Türk lirasına çeviriyor; onları kur değişimlerine karşı korurken, aynı zamanda TL faiz oranı kazanmalarını da garanti altına alıyoruz. DenizBank olarak ilk günden bu yana, sürdürülebilir ve sorumlu bankacılık ilkesiyle hareket ettik. Müşterilerimizin kazancının yanında, ülkemizin ve ekonomimizin geleceğini de gözettik. Birikimlerini ülkemizde değerlendirmek isteyen, yurt dışında yerleşik vatandaşlarımızın kazanabileceği, aynı zamanda ülkemizin tasarruf hacminin yükselmesine de katkı sunacak bu ürünü hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

Hesap açılışı için üst veya alt limit bulunmuyor

Yurt dışında oturma veya çalışma izni bulunan veya adres kayıt sisteminde yerleşim yeri bilgisi olarak yurt dışı adresi kayıtlı olan, 18 yaşından büyük Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gerçek kişiler ile Mavi Kart sahibi müşteriler bu hizmetten yararlanabiliyor. Hesap açılışı için üst veya alt limit bulunmuyor.

Denizbank’ın iştirakinden Türkiye’nin ilk finansal bulut platformu: inter-Cloud

Denizbankla sokaktan zirveye… İşte Pruva’nın hikayesi

DenizBank sürdürülebilirlik bağlantılı ilk repo işlemini gerçekleştirdi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.