Ersun Yanal geri dönüyor! Teklif…

Fraport TAV Antalyaspor’dan ayrıldığı günden bu yana grup çalıştırmayan Ersun Yanal, yeni dönemde kadro çalıştırmaya hazırlanıyor. Harika Lig’de 2013/2014 döneminde Fenerbahçe ile şampiyonluk yaşayan Yanal, yine başarılı günlere yelken açmak ismine takımıyla birlikte kendisini de hazır tutuyor.

ERSUN YANAL İÇİN VARSA YOKSA PROJE

60 yaşındaki deneyimli hoca, Üstün Lig’deki kimi gruplardan teklif alırken, bu hususta ince eleyip sık dokuyacak. Yanal için öncelik proje. Projesine inandığı bir gruba imza atmak isteyen Ersun Yanal’ın, onun dışındaki tekliflere sıcak bakmadığı öğrenildi.

FENERBAHÇE KELAMLARI

Ersun Yanal geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, iki kere çalıştırdığı Fenerbahçe’ye yeşil ışık yakarak, “Ben profesyonel bir teknik yöneticim. Fenerbahçe’de olmak, çalışmak her teknik yönetici için maksattır. Bu bir onurdur. Her vakit bunun yolu açıktır. Bana gereksinim olduğunda her şartta Fenerbahçe için tamam derim.” tabirlerini kullanmıştı.

ERSUN YANAL’IN MESLEĞİ

Ersun Yanal teknik yöneticilik mesleğine 1996 yılında Denizlispor’da başladı. Yanal, Denizli’nin akabinde 1997-1998 yılları ortasında Yeni Salihlispor teknik yöneticiliğini yaptı. Ersun Yanal 1998- 2000 yılları ortasında tekrar Denizlispor’u çalıştırdı. 2000-2002 yılları ortasında MKE Ankaragücü’nü çalıştıran Ersun Yanal 2002-2004 yılları ortasında Gençlerbirliği’nde teknik yöneticilik yaptı.

Ersun Yanal 2004-2005 döneminde Türkiye A Ulusal Ekibi teknik yöneticiliği yaptı. 2005-2007 Yılları ortasında Manisaspor’u çalıştıran Ersun Yanal sonrasında sırasıyla Trabzonspor , Eskişehirspor, Fenerbahçe, Trabzonspor, Fenerbahçe ve Antalyaspor’u çalıştırdı. 

KAYNAK: AKŞAM

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.