Godfather yıldızı James Caan ömrünü yitirdi

Posted by

Hollywood’un ünlü isimlerinden James Caan, 82 yaşında yaşama veda etti… Francis Ford Coppola’nın kült haline gelen Baba (Godfather) sinemasında Sonny Corleone’yi canlandıran Caan’ın vefatı Hollywood’da kederle karşılandı.

Ünlü oyuncu James Caan’ın 82 yaşında ömrünü yitirdiği açıklandı… Hollywood’da irili ufaklı birçok üretimde yer alan ve Francis Ford Coppola’nın artık kült haline gelmiş sinema serisi Baba’da (Godfather) da yer alan ve kitlelere tanınan Caan’ın vefatı sinemaseverler ortasında kederle karşılandı.

Baba sinemasında Caan ile birlikte oynayan Al Pacino, “O benim kurmaca kardeşim ve ömür uzunluğu arkadaşımdı” dedi. Misery, Elf ve Mickey Blue Eyes başta olmak üzere 100’den fazla sinemada oynayan Caan hakkında Coppola ise, “O asla unutulmayacak” dedi.

Yüzlerce Hollywood sinemasında oynayan Caan’ı kitlelere tanıtan sinema ise Baba olmuştu.

2020 yılında sırtından ameliyat olan ve bir müddet tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kaldıktan sonra bastonla yürüyebilen Caan’ın 20 milyon dolar serveti olduğu kestirim ediliyor. Caan en son Baba sinemasının Şubat ayında yapılan 50’nci yıl kutlamalarına katılmıştı. Ünlü oyuncunun vefat sebebi ise açıklanmadı.

Hollywood’da gangster sinemalarının aranan ismi Ray Liotta’nın 67 yaşında geçen ay ölmesi sonrasında bu mevt büyük bir hüzünle karşılandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.