İnce destek şartını açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Sözcü TV’de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçimlere 10 gün kala hareketlilik devam ediyor. Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Millet İttifakı’nın aday listesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

O SÖZLERE AÇIKLAMA GELDİ

İnce, “Kılıçdaroğlu FETÖ’nün yeni ortağı” sözlerine ilişkin şu açıklamaları yaptı:

“Memleketimizin çok ciddi problemleri var. İnsanlar gıdaya erişimde çok ciddi sıkıntı yaşıyor. Sokaklar mülteci dolu. Gençler yurtdışı hayalleri kuruyor. Bir umutsuzluk var. Yabancıya konut satışı devam ediyor. Kiralar yüksek. Erdoğan 21 yılda memleketin hiçbir sorununu çözememiş; sorunlar katmerlenmiş. Erdoğan gitmeli.

Bu FETÖ konusu şu… Yıl 2009’un Mayıs’ı. Sadullah Ergin Bakan oldu, 2013 yılına kadar. Peki bu arada neler oluyor? Telefonlar dinleniyor, Silivri duruşmaları… 2010’da referandum olmuş, yargı FETÖ’ye teslim edilmiş. Bütün bunların içinde Sadullah Ergin Adalet Bakanı.

Sadullah Ergin yargıyı FETÖ’ye teslim ederken, Sadullah Ergin YAŞ kararlarıyla önce Atatürkçü subaylar tasfiye edilirken, kumpaslar kurulurken, TÜBİTAK devredeyken, bu adam işin bir numarasıydı.

Peki o arada İçişleri Bakanı kimdi? İdris Naim Şahin. Paranın başında kimdi? Ali Babacan. Erdoğan’da başlarındaydı. Şimdi bunları ayıracaksınız; İdris Naim Şahin’i alacaksınız, İYİ Parti’den milletvekili adayı olacak. Sadullah Ergin CHP’nin Çankaya’da 4. Sırasından milletvekili adayı olacak.

Yani FETÖ Türkiye’yi ele geçirirken, FETÖ orduyu dağıtırken yetkili makamlardaki insanlarla iş birliği yaparsanız ben size ‘FETÖ’nün yeni ortağı’ derim. Bunu demek hakkım.”

KILIÇDAROĞLU’NA ŞARTLI DESTEK AÇIKLAMASI

Muharrem İnce, Sözcü TV’den Kılıçdaroğlu’na da çağrıda bulundu. İnce, “Davutoğlu ve Babacan’ı göndersinler, CHP’ye destek vereyim. Ben gereğini yapmaya hazırım. Babacan ve Davutoğlu çekilirse Kılıçdaroğlu’na destek vereceğim. Üç tane cumhurbaşkanı yeter. Sayın Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş. Bu isimler yeter, ben bir şey istemiyorum.” dedi.

Patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir