İngiltere’den 4’ü asker 8 Rus hakkında yaptırım kararı

Posted by

İngiltere, Rusya-Ukrayna savaşında Rusya’ya dayanakları nedeniyle Rus Ortodoks Kilisesi Lideri Patrik Kirill, Rusya Çocuk Hakları Komiseri Maria Lvova-Belova, Moskova Kent Duması Yardımcısı Sergey Savostyanov, Rus nakliye şirketi Volga-Dnepr Group’un Lideri Alexey Isaykin ve 4 Rus askeri hakkında yaptırım kararı alındığını açıkladı.

‘BASKIYI SÜRDÜRMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ’

İngiltere, Ukrayna’nın Bucha kentinde sivilleri öldürdüğü, tecavüz ve azap ettiği argüman edilen 4 Rus askerine de yaptırım kararı alındığını açıkladı.

Ukrayna’nın Herson bölgesinde Rusya ile işbirliği yapan sözde “Barış ve Tertip için Kurtuluş Komitesi” üyeleri hakkında da yaptırım kararı alındığı belirtilen açıklamada, “Yaptırımlar Putin’in müttefiklerini, ordu kumandanlarını, Rus ve Myanmarlı silah tüccarlarını da gaye alıyor” denildi.

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, “Bugün, çocukların kaçırılması ve zorla evlat edinilmesi de dahil olmak üzere Ukrayna’ya anlatılmaz acılar yaşatan Putin’in savaşına dayanak olan failleri amaç alıyoruz. Ukrayna başarılı olana kadar özgürlük ve demokrasiyi savunmaktan, Putin üzerindeki baskıyı sürdürmekten vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.