Kılıçdaroğlu eleştirdi, Kübra Par açıklama yaptı: Yanlış anlaşılma oluştu

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam HaberTürk’te canlı yayın konuğu oldu. Gün içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u konuk eden Kübra Par’a, basın sözcüsü yoluyla mesaj gönderdiğini belirten Kılıçdaroğlu, Par’ın cevap mesajının yalnızca ilk bölümünü okuduğunu ifade etti.

Kübra Par, Murat Kurum’u konuk ettiği programda montaj video konusunda Kılıçdaroğlu’nun yanıtını okumuştu. Par, “Kemal Kılıçdaroğlu 6 Şubat 2018’de ’50 sefer söyledim bir daha söylüyorum, meydanlarda söyledim, televizyonlarda söyledim, gazetelerde, her yerde söyledim PKK terör örgütüdür.’ Bu açıklamayı göndermişler” ifadelerini kullanmıştı.

‘İKTİDARI RAHATSIZ EDECEK BÖLÜMÜ OKUMUYORSA…’

Kılıçdaroğlu, Par’ı eleştirerek, “Buradan gönderdiğimiz bir yanıtta ikinci bölümünü, ikinci cümleyi okumadı, neden okumadı? Okuması lazımdı. Gazeteci, gazeteciliği tam yapmalı. Eğer bir yanıt gönderiyorsa, yanıtın bir bölümünü okuyup, iktidarı rahatsız edecek diğer bölümünü okumuyorsa doğru değil. Kübra Hanım’a söylüyorum” diye konuştu.

KÜBRA PAR’DAN AÇIKLAMA: CÜMLE DÜŞÜKLÜĞÜ İÇERİYORDU…

Kılıçdaroğlu’nun eleştirisinin ardından Kübra Par, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Par açıklamasında, “Bu akşam yayınımızda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sayın Kılıçdaroğlu ile ilgili montajlanmış bir video kullanmasını Bakan Murat Kurum’a doğrudan sordum. Kurum’un terör eleştirileri üzerine Sayın Kılıçdaroğlu’nun basın danışmanı Ömer Topsakal’dan bir mesaj geldi. O sırada başka bir konuya geçmiştik. Sayın Kılıçdaroğlu birazdan yayınımızda olacaktı” dedi.

Kübra Par, şunları söyledi: “Mesajın son bölümü cümle düşüklüğü içeriyordu, ilk bölümü okudum ve Sayın Kılıçdaroğlu’nun az sonra canlı yayınımızda olacağını, bu iddialara bizzat kendisinin yanıt verebileceğini özellikle belirttim. Bunun üzerine Ömer Topsakal teşekkür mesajı attı.”

“Mesajı yarım okumamda kesinlikle bir kasıt yoktu” diyen Par, “İktidarı rahatsız etmemek gibi bir kaygım olsaydı montajlı video konusunu ısrarla sormazdım. Kamuoyunu aydınlatmak adına Topsakal’dan gelen mesajı aşağıda olduğu gibi yayınlıyorum. Bir yanlış anlaşılma oluştu. Buna şahsen üzüldüm” ifadelerini kullandı.

Par, paylaşımında Kılıçdaroğlu tarafından gönderilen mesajın tamamını da paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir