Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: İki ülke için ‘NATO’ya giremezler’ dedin, imzayı bastın, çıktın

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Haymana Muhtarlar ve Kanaat Liderleri Buluşmasında konuştu.

Kılıçdaroğlu, Madrid’de NATO tepesinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “İki ülkenin NATO’ya girişiyle ilgili. ‘Başta kaldığım sürece asla giremezler’ dedi. E ne oldu? Gittin, bastın imzayı çıktın, geldin” diyerek reaksiyon gösterdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Bir siyasetçi dış siyaset ile ilgili konuşurken boğazında dokuz düğüm olduğunu unutmamalı. Söylediği lafın nereye gideceğini uygun bilmeli. İç siyasette olduğu üzere yüksek perdeden atmamalı. ‘Ey Suriye ben geliyorum’. Bu iş konuşarak olmaz ki. Merhum Ecevit ile Erbakan çıkıp ‘Ey Yunanistan biz Kıbrıs’a geliyoruz’ demediler. O davranış mı yanlışsız?

ADALAR SİLAHLANIRKEN GIKIN ÇIKMADI: 18 ada işgal edildiğinde Lozan Muahedesine nazaran silahlanmaması gereken adalar silahlanırken ben 2017 yılında ‘Niye bir tek laf söylemiyorsun?’ derken kimsenin gıkı çıkmadı. Düzgün de sen neredeydin? Yeni mi öğrendin sen bunu? Dış işleri farklı bir şeydir. Derin diplomasi diye başka bir şey vardır. Bu işi diplomatlar götürür, son kelamı siyasetçiler söyler.

GİTTİN, BASTIN İMZAYI ÇIKTIN: ‘Papazı asla teslim etmem’ deyip sonrasında papazı teslim ederseniz bu o kişinin prestijiyle ilgili bir olay olmaktan çıkar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin prestiji olarak ortaya çıkar. Zira konuşan kişi devlet ismine konuşuyor. Tıpkı şey bugün iki ülkenin NATO’ya girişiyle ilgili. ‘Başta kaldığım sürece asla giremezler’ dedi. E ne oldu? Gittin, bastın imzayı çıktın, geldin.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.