Otobüste taciz için ‘telefon kendi kendine çekti’ savunması

Posted by

Kadıköy – Ataşehir çizgisindeki bir İETT otobüsünde sabah saatlerinde yaşanan olayda, Muhsin B. isimli şüphelinin cep telefonu kamerasıyla yan koltukta oturan E.A. isimli bayanın fotoğraflarını çektiği tez edildi.

DHA’nın haberine nazaran, fotoğrafının çekildiğini fark eden bayan bağırarak reaksiyon gösterdi. Yolcuların müdahale ettiği Muhsin B, 2 çocuk babası olduğunu söyleyerek kendisini bırakmalarını söyledi. İhbar üzerine polis takımları otobüsü Acıbadem Köprüsü civarında durdurarak Muhsin B’yi gözaltına aldı.

SAVCI TUTUKLAMA TALEP ETTİ

Emniyetteki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen kuşkulu Muhsin B. savcıya söz verdi. Savcılık sözünün akabinde şüpheliyi “Özel hayatın kapalılığını ihlal etme” hatasından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti.

‘TELEFONUM BOZUK KENDİ KENDİNE FOTOĞRAF ÇEKİYOR’

Kuşkulu Muhsin B’nin emniyetteki sözünde Üsküdar’dan Ataşehir’e hakikat seyir halinde olan 16M kodlu İETT otobüsünde olduğunu söyledi. Cep telefonunun 10 gündür bozuk olduğunu öne süren Muhsin B. “Telefonum bozuk olduğu için tamirciye götürüyordum. Telefonum bozuk olduğu için orta ara kendi kendine fotoğraf çeker, iletiler atar. Bu büsbütün benim dışımda gerçekleşen olaydır” tabirlerini kullandı.

‘UYUKLAR VAZİYETTE, ÇOK YORGUNDUM’

Art koltukta oturan yolcu Serdar Ş’nin birden kendisine “Seni sapık bayanın fotoğrafını çektin” diyerek bağırmaya başladığını tez eden kuşkulu Muhsin B, fotoğrafını çektiği bayan E.A’nın ise kendisine “Ben avukatım seni sapık” diye bağırdığını öne sürdü. E.A’nın omzuna vurduğunu da sav eden kuşkulu sözünü şöyle sürdürdü: “Kendisine fotoğrafı benim çekmediğimi, hatta fotoğrafın çekildiğinden haberim bile olmadığını söyledim. Yanımda olan poşetlerin yere düşmesiyle hareket etmiştim, telefonum bu esnada fotoğraf çekmiş olabilir, hatta orta ara telefonumun benim dışımda fotoğraflar çektiğini söyledim. Şahıslar daha sonra polisi aradı.”

Mühendis olduğunu ve bir evvelki gün 24 saat mesai yaptığını argüman eden kuşkulu Muhsin B, “Bu yüzden uyuklar vaziyette ve çok yorgundum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

İSİMLİ DENETİMLE ÖZGÜR BIRAKILDI

Hakimlik, kuşkulu hakkında istenen tutuklama talebini kaçma kuşkusu olmadığı ve hatanın öngörülen ceza ölçüsünü göz önüne alarak reddetti. Hakimlik kuşkulu hakkında 4 ay müddetle haftada 2 gün imza halindeki isimli denetim önlemi uyguladı. Hakimlik ayrıyeten şüphelinin müşteki E.A’nın meskenine 200 metreden fazla yaklaşmaması formundaki isimli denetim önlemini uyguladı. Kuşkulu Muhsin B. bu iki isimli denetim önlemiyle birlikte hür bırakıldı. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.