Park halindeki servis minibüsü yandı

Posted by

Gaziosmanpaşa Karadeniz Mahallesi 1169 Sokak’ta saat 10.00 sıralarında park halindeki servis minibüsü bilinmeyen sebeple yanmaya başladı. Alevleri gören mahalle sakinlerinin ihbar vermesiyle olay yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Çıkan yangın sonucu, minibüs alev topuna dönerken, alevler kaldırım üzerindeki bir ağaca da sıçradı.

İtfaiyenin yaklaşık 20 dakikalık çalışması sonucu yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. İtfaiye ekipleri alevlerden etkilenen bir apartmanın dış cephesine hortum ile su tutarak soğutma çalışması yaptı. Yangında, herhangi bir can kaybı ve yaralanan olmazken, servis minibüsü kullanılamaz hale geldi. İtfaiye ve polis ekipleri yangının çıkış nedeni hakkında çalışma başlattı.

Yanan minibüsün sahibi Bülent Aydemir, “Aracımız park halindeyken yanmış. Nasıl olduğu hakkında bir bilgimiz yok. Büyük ihtimal şaseden kaynaklandı. Servis işi yapıyordum” dedi.

Servis minibüsünde meydana gelen yangın, çevrede bulunan vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde ateş topuna dönen minibüsü izleyen vatandaşlar ile yangını söndürmeye çalışan itfaiye ekipleri görünüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.