Penta Teknoloji, 2022’nin birinci çeyreğinde cirosunu yüzde 53 artırarak güçlü büyümesine devam etti

Bilgisayar, yazılım, baskı tahlilleri, sunucu, data depolama ve ağ eserleri başta olmak üzere 30 yılı aşkın müddettir dünyanın önde gelen teknoloji markalarını ve bilgi teknolojileri eserlerini tüketicilerle buluşturan Penta Teknoloji, 2022 birinci çeyrek finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) duyurdu. 

Penta Teknoloji’nin yılın birinci üç ayında konsolide cirosu, geçen yılın tıpkı periyoduna kıyasla yüzde 53 artışla 1,9 milyar TL oldu. Tıpkı periyotta brüt kârını 147 milyon TL’ye yükselten Penta Teknoloji’nin FAVÖK’ü yüzde 67 artışla 108 milyon TL, FAVÖK marjı ise yüzde 5,6 olarak gerçekleşti. Yılın birinci üç ayında 1,3 milyon TL konsolide net kâr elde eden Penta Teknoloji, geçtiğimiz sene Mayıs ayında halka arz sürecini tamamlamıştı.

Erünsal: “Bilişim dalında büyümemizi sürdürüyoruz” 

Büyümeyi yılın birinci çeyreğinde devam ettirmeyi başardıklarını belirten Penta Teknoloji Genel Müdürü Fatih Erünsal, 2022 yılının birinci üç ayını şöyle kıymetlendirdi: “Geçtiğimiz yıllarda hızlanan dijital dönüşüm atakları hem küresel hem de lokal pazarın olgunlaşmasını tetikledi. Bu ivme tıpkı vakitte birçok bölümün de itici gücü olarak teknoloji yatırımlarını hızlandırdı. Artık teknoloji, gerek kurumların gerekse ferdî tüketicilerinin hayatının vazgeçilmez bir modülü haline geldi. Biz de kalkınmanın en değerli bileşeni haline gelen bilişim dalında büyümemizi sürdürüyoruz. 2022 yılı birinci çeyrek sonuçlarımız da, ülke iktisadına kattığımız pahası göstermesi açısından memnuniyet verici. 2022 yılının birinci üç aylık periyodunda ciromuzu bir evvelki yılın tıpkı periyoduna kıyasla yüzde 53 oranında artırmayı başardık. Şirketimize paha katarken, ülkemizin teknoloji ve dijitalleşmede her geçen gün daha da ilerlemesi için çalışmaya devam edeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.