Satmak istediği arabanın 2 aracın birleşimiyle yapıldığı ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ta yaşayan Mücahit Yılmaz, 2020’de M.Y.’den 75 bin liraya araba aldı. Tanıdık aracılığıyla aldığı arabasını ekspere de göstermeyen Yılmaz, kısa müddet evvel satmaya karar verdi. Araca talipli olan kişi, Yılmaz ile temas kurduktan sonra arabası ekspertiz için götürdü. Burada yapılan incelemede, arabanın art kısmının füme, önünün ise gri renk 2 aracın birleştirilerek oluşturulduğu belirlendi. Duyduklarına çok şaşıran Yılmaz, M.Y. ile görüşüp ‘orijinal’ dediği aracın 2 araçtan birleştirme olduğunu belirtip, ziyanının karşılanmasını istedi.

Olumsuz karşılık aldığı M.Y. hakkında dava açan Mücahit Yılmaz, arabasını almasına aracı olan tanıdığa güvenip, ekspere götürmediği için pişman olduğunu vurgulayarak, “2020 yılında 75 bin liraya aldığım arabamın önünün öteki ardının öbür olduğunu acı bir deneyimle öğrendim. Aracımı tanıdıktan aldığım için yalnızca kaporta ustalarına göstermiştim. 2 kaporta, 1 motor ustası gördü lakin fark edemediler. Bana yalnızca ön 3 kesiminin değişik olduğunu, art tarafından tavanı dahil eksiksiz orjinal olduğunu söylediler. Aracı satacağım kişi ekspere götürdüğünde durumun bu türlü olmadığı, 2 farklı otomobilden 1 otomobil oluşturulduğu ortaya çıktı” diye konuştu.

“İKİ ARAÇTAN BİR TANE ARAÇ ÇIKARILMIŞ”

Aracı inceleyen firmanın yetkilisi Alper Öksüz ise satış sürecinden evvel arabanın muhakkak ekspere gösterilmesi gerektiğini, aksi taktirde bir araca kıymetinden çok daha fazla ödeme yapılabileceğini söyledi. Mücahit Yılmaz’ın arabasındaki kaynak yerinin ise fark edilmemesi için özel boya ile kapatıldığını lisana getiren Öksüz, “İki araçtan bir tane araç çıkarılmış. Bir aracın önü, başka farklı aracın da art tarafı alınmış. Otomobilimizin ön kısmını 1, art kısmını 2 numaralı otomobil olarak değerlendirdiğimizde farklı renkte bir otomobilin ön kısmı, şu an gövde kısmına sahip olan otomobilin art kısmı birleştirilmiş. Olağan prosedürde işin resmiyetine baktığımızda ise ön taraftaki otomobilin resmi evrakı kullanılmış, art taraftaki gövde rengine sahip olan aracın da ana gövdesi getirilip kullanılmış. Buradaki yanılgıyı kapatabilme ismine olağanda fabrikanın gerçekleştirmediği ‘pütür boya’ dediğimiz boya ile müdafaa altına alınmış. Araç, kaportanın şasisini muhafaza niyetiyle değil yalnızca burada yapılan kesip biçme sürecini kamufle etmek için yapılmış bir boya” dedi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.