Songül Karlı’nın eski eşine beraat

Posted by

Türkücü Songül Karlı’yı dolandırdığı argümanıyla 10’ar yıla kadar mahpusları istenen eski eşi Metin Yüncü ve iki sanığın yargılandığı davada mahkeme, mahkumiyetlerine kâfi kanıt elde edilemediğinden beraatlerine hükmetti.

Songül Karlı, eski eşi Metin Yüncü’nün kendisinden aldığı vekaletnameyle yerini müsaadesiz olarak sattığı ve parasını vermediği teziyle şikayetçi olmuştu. Karlı’nın şikayetiyle Yüncü’nün de ortalarında olduğu üç kişi hakkında soruşturma yapılmış ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla dava açılmıştı.

İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, şikayetçi Songül Karlı ve sanıklar katılmazken taraf avukatları hazır bulundu.

SAVCI ESKİ EŞE CEZA İSTEMİŞTİ

Duruşma savcısı geçen celse sanıklar Metin Yüncü ve Sezai Temuroğlu’nun fikir ve hareket birliği içerisinde ‘nitelikli dolandırıcılık’ kabahatini işledikleri gerekçesiyle farklı başka 3 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası, sanık Ali Barbaros Ataç için ise beraat talep ettiği mütalaasını tekrar etti.

“İNTİKAM HEDEFİYLE YAPILDI”

Sanık Metin Yüncü’nün avukatı Cansu Akdağ, mütalaaya katılmadıklarını belirterek “Nitelikli dolandırıcılık hatasını işlediğine dair şikayetçinin soyut tezlerinin dışında belgede hiçbir kanıt yoktur. Vekaletnamenin verildiği tarihten iki yıl sonra şikayetçi ile müvekkilim canlı yayında evlenmiş, 5 yıl sonra da mutabakatlı olarak boşanmıştır. Hileli halde dolandırıldığını argüman eden kişinin bu biçimde evlenmesi ve mutabakatlı boşanması olağan değildir. Bu nedenle beraat talep ediyoruz” dedi.

Sanık Sezai Temuroğlu’nun avukatı Oya Öztürk de ortadan 10 yıl geçtikten sonra yapılan şikayetin intikam hedefiyle yapıldığını belirterek beraat talebinde bulundu.

ÜÇ SANIĞA DA BERAAT VERİLDİ

Mahkeme heyeti, sanıklar Metin Yüncü, Sezai Temuroğlu ve Ali Barbaros Ataç hakkında atılı cürmü işlediklerine dair soyut tez dışında mahkumiyetlerine kâfi, her türlü kuşkudan uzak, inandırıcı bir kanıt elde edilemediği gerekçesiyle beraatlerine karar verdi.

Sanık Metin Yüncü hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının da kaldırılmasına hükmedildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.