Süleyman Soylu polislerle bayramlaştı: Siz demokrasinin teminatısınız

Posted by

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul’da Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ndeki polislerle bayramlaştı. Burada konuşan Soylu, “Siz, itimadın ve huzurun lakin öteki taraftan kimsenin aklına gelmeyen demokrasinin de teminatısınız. Siz yürürken devletin yürüdüğünü hiçbir vakit aklınızdan çıkarmayın” dedi.

DHA’nın haberine nazaran, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı ziyaretleri kapsamında İstanbul’un Bayrampaşa ilçesindeki çevik kuvvet şube müdürlüğünde misyonlu polislerle bayramlaştı.

Bayramlaşma programına Bakan Soylu’nun yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, İstanbul Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özyiğit, İstanbul Vilayet Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Bayrampaşa İlçe Kaymakamı Soner Şener ve Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner de eşlik etti. Bakan Soylu, konuşmasının akabinde Bayrampaşa Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde misyon yapan polislerin tatbikatını da izledi.

‘BU HOŞ KENTE HİZMET ETMEK AYRICALIKTIR’

Burada polislere seslenen Bakan Soylu, “Görevinizin yalnızca bir unsur manası yok. Evet polissiniz, çevik kuvvetsiniz, bu milletin göz bebeğisiniz. Bir şey daha var. Bizim inancımızda her tarafı tanım edilmiş, müjdelenmiş bu hoş kente hizmet etmek ayrıcalıktır. Meskenden Ayetel Kürsi’siz çıkmayın. Çevik kuvvet polisimizle gurur duyuyoruz” sözlerini kullandı.

‘MÜDAHALE ORANI DÜŞTÜ’

“2015-2016 yıllarında toplumsal olaylarda müdahale, yüzde 2’lerin altında yahut üstünde seyrediyordu” diyen Soylu, “Kendilerini o kadar çok geliştirdiler ki amirleri de tebrik ediyorum. Müzakereyi, müdahalenin en son nokta olabileceğini lakin bu ülkenin huzurunu, ahlakını bozmaya çalışanlar, bu ülkenin medeniyetine hasar vermeye çalışanlara da müsamaha gösterilmeyeceğini en hoş biçimde ortaya koyuyorsunuz. Biraz evvel söylediğim müdahale oranı yüzde 2’lerden binde 4’lük binde 6’lık düzeylere kadar düştü” formunda konuştu.

‘KURALLARDAN ASLA VAZGEÇMEYECEK, STANDARDIMIZI BOZMAYACAKSINIZ’

Bakan Soylu, konuşmasının devamında polislere şöyle seslendi:

“Sizi kendi vazifenizde tahrik etmek isteyecekler. Ağır kelamlar söyleyecekler. Hakaret etmeye çalışacaklar. Size kendilerine saldırması için tuzak kuracaklar. Kurallarımızdan asla vazgeçmeyecek, standardımızı bozmayacak, sabredecek, ondan sonra şayet en son noktada hâlâ karşıda bir ısrar ve direniş varsa müdahale edilecek. Bu kuralların hepsini biliyoruz. Aklınızdan kurallarımızı hiçbir vakit çıkarmayalım. Siz, inancın ve huzurun lakin öteki taraftan kimsenin aklına gelmeyen demokrasinin de teminatısınız. Siz yürürken devletin yürüdüğünü hiçbir vakit aklınızdan çıkarmayın. Türkiye’nin üzerine kurulmaya çalışılan olaylardan en önceliklisi toplumsal olaylardır. Seyahat olaylarını yaşadık, 17-25 Aralık darbelerini yaşadık. 15 Temmuz hain darbesini yaşadık. Ortada 6-8 Ekim olaylarını yaşadık. Sizin ortaya koyduğunuz iradeler, güçler olmasaydı Türkiye dışardan kurgulanan bu oyunların tamamına teslim olurdu. Size milletimiz güveniyor, size değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan güveniyor. Size biz güveniyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.