Tırmanma Sporlarına İlgi Duyanların Türkiye’nin Çeşitli Noktalarında Katılabilecekleri 10 Dağcılık Kulübü

Doğayla, tırmanışla ve dağlarla ilgilenenleri buraya alalım! Türkiye’nin ilklerini yaşatan, dünyanın pek çok dağına tırmanan Nasuh Mahruki’nin izinden gitmek isteyenler veya tırmanış sporunu, dağcılığı denemek isteyenler için bu içerik oldukça yol gösterici! Eğer tırmanmaya başlamak, doğa ile iç içe olmak istiyorsan bir yerden başlamak oldukça önemli. İşte bir yerden başlamak için katılabileceğin dağcılık kulüpleri!

1. Türkiye Dağcılık Federasyonu

Hem eğitimler veren hem de diğer dağcılık kulüplerinin de bağlı olduğu TDF, dağcılık ile ilgilenenlerin sıkı şekilde takip etmesi gereken yerlerden biri.

2. Sakarya Dağcılar Topluluğu

İstanbul, Sakarya, Bursa ve çevresindeyseniz Sakarya Dağcılar Topluluğu ile antrenmanlara başlayabilirsiniz. Çevredeki daha kolay, başlangıç rotalar ile tırmanış sporu ile tanışabilirsiniz.

3. Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

İzmir ve çevresinde tırmanışla ilgilenenler için ideal bir kulüp olan Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü özellikle Bozdağ’da tırmanışlar düzenliyor.

4. Bolu Sportif Havacılık Dağcılık Doğa Sporları Derneği

Bolu ve çevresindeki doğayı keşfetmek isteyenler için Bolu Sportif Havacılık Dağcılık Doğa Sporları Derneği de başlangıç ve ileri seviye rotaları ile oldukça aktif.

5. Marmara Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü

İstanbul ve çevresi için ideal olan Marmara Üniversitesi Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile çevre iller ile birlikte Türkiye’nin önemli dağlarına da tırmanış rotaları için gidebilirsiniz.

6. DATO Dağcılık ve Tırmanış Okulu

Bursa’da bulunan DATO Dağcılık ve Tırmanış Okulu yeni başlamak isteyenler ve kendisini geliştirmek isteyenler için ideal bir seçenek.

7. ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Kolu

Uzun süredir faaliyet gösteren ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Kolu özellikle Ankara ve çevresindeki öğrenciler için çok ideal! ODTÜ Dağcılık ve Kış Sporları Kolu ile tırmanış ve dağcılık sporuna başlayarak kendinizi geliştirebilir ve oluşturulan ekipler ile önemli tırmanışlar yapabilirsiniz.

8. İTÜ Dağcılık Kulübü

İstanbul Teknik Üniversitesi’nin kulübü olan İTÜDAK, sadece İstanbul değil Türkiye’nin pek çok noktasında tırmanış gerçekleştiriyor.

9. Gezginder

1998 yılından beri faaliyet gösteren Gezginder Ankara’da bulunuyor. Ankara ve çevresinde dağcılığa ilgi duyanların gidebileceği oldukça köklü geçmişe sahip derneklerden biri.

10. Elbistan Dağcılık Kulübü

Kahramanmaraş’ta bulunan EDK çevre illerden de kayıt alan bir kulüp. Adana, Kahramanmaraş, Gaziantep ve pek çok ilden gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir