Uzak Durun: Ekibi Ortadan Kaybolan Bu Altcoin Fırladı!

Multichain topluluğu bir haftadır projenin kurucu ortağı Zhaojun’un nerede olduğuna dair hiçbir güncelleme almadı. Bu belirsizliğe rağmen platformun altcoin projesi yükselişe geçti. İşte detaylar…

Altcoin projesi, tüm olaylara rağmen yükseliyor

Cross-chain protokolü Multichain’in token fiyatı, protokol hala net bir açıklama olmadan kısmen çevrimdışı halde. Ancak, son 24 saat içinde yüzde 35 oranında yükseldi. İşlem sorunlarıyla ilgili raporlar ilk ortaya çıktığında ve ekibin Çin’de tutuklanmış olabileceğine dair söylentiler yayıldığında, protokolün yerel tokenı 8  dolar dan düştü ve günler içinde 3,30 dolara kadar geriledi. Ancak son gün içinde token fiyatı 5,18 dolara kadar yükseldi ve şu anki fiyatı olan 4,61 dolara yerleşti.

Multichain’den ekibin nerede olduğuna dair bir güncelleme gelmediği için fiyat artışına neyin neden olduğu belli değil. Multichain’in Mog adını kullanan Stratejik Ortaklıklar Başkan Yardımcısı, bugün resmi Multichain Telegram grubunda “haberi olduğunda haber vereceğini” söyledi. Projenin Telegram ve Discord kanallarında, kullanıcılar hala cevaplar istiyor. Ayrıca projenin “mücbir sebep” tweetinin gerçekte ne anlama geldiğini sorguluyorlar.

Projenin Çince Telegram kanalında Meng adında bir yönetici, kullanıcıların “Zhaojun’un geri dönmesini beklemeleri” gerektiğini söyledi. Görünüşe göre protokolün yükseltme bölümleriyle ilgili işlemleri imzalayabilmesine atıfta bulundu. Zhaojun projenin kurucu ortağı ve bu süre zarfında sessiz kaldı. Geçtiğimiz hafta boyunca, çeşitli kripto kuruluşları Multichain protokolüne, yerel tokenına ve protokolü aracılığıyla çıkarılan tokenlara olan maruziyeti azaltmak için harekete geçti. Bunlar arasında Fantom Vakfı, Binance, Hashkey Group, Tron’un kurucusu Justin Sun ve Conflux ağı bulunmakta.

Neler olmuştu?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Multichain’i etkileyen son “mücbir sebep” olayına ve bunun sonucunda USDC istikrarına ilişkin endişelere yanıt olarak, LayerZero cross-chain köprü protokolü Stargate, ekosistemini korumak için kapsamlı bir plan önerdi. Riskleri azaltmak ve bütünlüğü sağlamak amacıyla Stargate, Fantom USDC havuzunun devre dışı bırakılmasını ve DAO tarafından kontrol edilen tüm fonların havuzdan çıkarılmasını içeren bir teklif sundu.

LayerZero cross-chain köprü protokolü Stargate, Multichain krizinin ortasında ekosistemini korumak için kapsamlı bir plan önerdi. Stargate, USDC’nin istikrarına ilişkin endişelere yanıt olarak Fantom USDC havuzunu devre dışı bırakmayı ve DAO kontrolündeki tüm fonları havuzdan çıkarmayı hedefliyor. Stargate’in önerisi ayrıca Fantom ağındaki herhangi bir USDC ile ilgili potansiyel sorunları hafifletmek için önlemler de içermekte. Multichain aracılığıyla herhangi bir USDC POL’nin kaldırılmasını ve çözülmesini, böylece krizden kaynaklanan potansiyel risklerin ortadan kaldırılmasını öneriyorlar. Ayrıca Stargate, Fantom kullanıcıları için Hydra gibi alternatif yollarla köprüleme seçeneklerini genişletme ihtiyacını kabul etti. Önümüzdeki süreçte neler olacağını ise zaman gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir